Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Utálok inni, pedig kellene....

Utálok inni, pedig kellene. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon keveset iszom, általában reggel megiszok két dl zöldteát, meg este fél pohár vizet, mikor a gyógyszerem beszedem, ez a minimum. Van hogy napokig ennél nem is iszom többet, néha ha eszembe jut akkor magamra kényszerítem, hogy igyak. A maximum az olyan két liter körül van. Pedig fogyni is szeretnék, és gondolom ahhoz sem ártana inni, meg úgy általában.

Kifejezetten rosszul esik, most akkor mit csináljak???

20/l


2011. okt. 27. 13:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj orvoshoz, hiszen 1,5-2 litert kellene inni naponta.
2011. okt. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De orvos erre mit tudna mondani? Max annyit, hogy tessék inni.. de ha egyszer utálok!?
2011. okt. 27. 13:45
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyél sósat, pl. mogyorót, vagy chipset, azután tuti megszomjazol... Persze ne ess túlzásokba...
2011. okt. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szokasd rá magad. Utána már kívánni fogod.

Én is így voltam. Bekerültem a munkahelyre, itt kötelező vízivás volt, öntöttük egymásnak a 2dl vizet óránként, és meg kellett inni. Utána már magam is kívántam, szomjas is lettem.

Most már saját üvegem van (tisztított vizet iszunk amúgy) és másfél litert iszok meg egy nap munka közben, plusz minden nap zöld tea, cickafark, csalán, mikor mi.

Otthon is sokat iszok, kitöltök egy nagy pohárral, és mire észreveszem magam, már újra kell töltenem.

2011. okt. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Jah, és még annyit, hogy szoktam inni bubinélküli ásványvizet, és nekem azt esik rosszul inni. Nem csúszik úgy, valahogy nem olyan "selymes", mint a tisztított víz.

Szóval ha bolti vizem van, nekem is nehezebben megy az ivás. A tisztított víz pedig itatja magát.

Szóval nem azt mondom, hog yilyet igyál punk-tum, hanem próbálj ki több féle vizet.

2011. okt. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Olvasd el, milyen betegségek várnak, ha nem iszol.
2011. okt. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

én is kb ennyit iszom egy nap. Régebben volt, h 1 nap megittam 2 litret is, mostanában lusta vagyok pakolni suliba és egész 3ig volt h nem ittam semmit, mikor hazamegyek, 1 pohár vízzel beérem

18/L

2011. okt. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Hát én nekem semmi bajom az szénsavmentes ásványvízzel, kifejezetten szeretem is, de nem 2-3 litert egy nap!!!!!

Sósakat meg nem akarok enni, meg chipseket, mert egyrészt hizlal másrészt a só méreg.. (már ha túl sok, persze akkor)

Nincs olyan, hogy valakinek egyszerűen nincs szüksége annyi vízre?? (Egyébként elég sok gyümölcsöt eszem, lehet hogy ez is közrejátszik?

2011. okt. 27. 14:02
 9/21 anonim ***** válasza:
nincs, mert a veséknek kell. könnyebben választják ki a méreganyagokat a szervezetből
2011. okt. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Hát akkor akkor is innom kéne, mikor kifejezetten rosszul esik? Le kellene tuszkolnom a torkomon? :S (Van, hogy szabályosan hányingert kapok tőle, és úgy érzem, hgoy visszajön..)
2011. okt. 27. 14:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!