Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas pulzusszám-ez okozza a...

Magas pulzusszám-ez okozza a szédülést?

Figyelt kérdés
Mostanában a pulzusom gyakran felmegy 100 környékére is. Ne írjátok, hogy nézzek vérnyomást stb mert tudom, mi a bajom, és előfordul ilyen, csak mostanában gyakrabban és mellette szédelgek is kicsit. Billentyűhibám van, ez az oka. Talán ettől a változékony időtől erősebbek a tüneteim?
2011. jún. 9. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
A 100 még annyira nem magas pulzusszám szerintem. Főleg ha ezen stresszelsz, simán felmegy magától is. A szédülés viszont szerintem írható az időjárás javára, mert az utóbbi 3 napban mióta ez a hol meleg hol hideg van és rendesen szédülök! :S
2011. jún. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
100 körülit azért írtam mert alapból 72-3 kell, hogy legyen, már a 80 is sok csak az emberek legyintenek rá h ez nem is sok pedig az. De valamelyik nap pl 116 volt.
2011. jún. 9. 18:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, a 100 már sok! Ilyen esetekben béta-blokkolókat szoktak már felírni (fiatalabb korban is), ami persze nem jelenti azt, hogy vérnyomás csökkentőt is szedned kell.


Azt mondják az orvosok, hogy akkor kell nagyon figyelni (kezelni), amikor a nyugalmi érték (reggel mikor ébredsz, de még nem keltél ki az ágyból) is 70-80 felett van.

Ott már egyértelműen szervi probléma áll a háttérben.


Azt nem lehet mondani semmiképpen, hogy ne foglalkozz vele. Lehet, hogy eléldegélhetsz vele még 80 évig, de lehet, hogy egy kialakulóban lévő probléma első jele, bármikor kialakulhat belőle egy akut probléma.


Ha nem szedsz rá gyógyszert akkor is menj orvoshoz, de ha szedsz akkor is, mert akkor változtatni kell rajta.


És igen, az időjárás lehet az okozója, hiszen ez a nagy hőingadozás, ami az elmúlt néhány évben tapasztalható, már a fiatalabb szervezeteket is megviseli.


Biztos, ami biztos, nézzen meg egy orvos :)

2011. jún. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem csak úgy mondtam, hogy nem magas. :) Én is bejártam unkot-berket, pszichológustól kezdve, a házidokiig, sőt még egy neves szívdoktornál is voltam. Ő mondta nekem, hogy a magas pulzust annyi minden kiválthatja hogy csak néznék ha tudnák. Megvizsgált, semmi bajom nem volt mindenem tökéletes. A pulzusom mégis 100 vagy felette volt, mondjuk rajtam van felesleg azt mondta az is befolyásolja de a stressz nyomja fel a legjobban. Annyit javasolt hogy fogyjak le és sportoljak többet. Azt is mondta, hogy a magas pulzusszám önmagában semmit nem okoz csak elég kellemetlen. Persze az más ha vmi szervi ok a kiváltója, ám amíg idegi alapon van, addig az hogy a témán feszeng vki csak még jobban ront a helyzeten.
2011. jún. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem csak szervi elváltozás, lehet teljes szellemi-testi kimerülés.Fizikaikimerülés... folyamatos fizikai munka megterheli a szivet és magas pulzust követel, szív ezt megjegyzi és készenlétbe helyezi testünket nagy pulzusszámmal. Szellemi idegi alapon van, agyserkentéséhez kell energia.
2011. jún. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!