Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alacsony vérnyomás és magas...

Alacsony vérnyomás és magas pulzusszám. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

A 75 éves nagypapámnak pár napja elég alacsony a vérnyomása de a pulzusa pedig magas (vérnyomás 96/64 pulzus 95 de volt neki 80/60 és a pulzusa hasonló)

Mitől lehet? (jelenleg meg van fázva és köhög is láza is volt)

Légyszives csak az válaszoljon aki normálisan tud válaszolni nekem ez fontos.

Köszönöm.


2010. júl. 11. 23:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a melegtől lehet. Nekem volt már 100as pulzusom is nyugalomba. Elvileg nem baj
2010. júl. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát remélem, h tényleg "csak" attól van.
2010. júl. 12. 21:37
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Persze, ne is hívjatok orvost hozzá... Várjátok meg inkább amíg rosszul lesz, addig meg kérdezgessetek itt gyik-en...
2010. júl. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem muszáj válaszolni ha csak így tudsz!!!
2010. júl. 15. 11:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

alacsony vérnyomáshoz magas pulzus szám társul...

ez természetes, a 95 nem is olyan magas

2010. júl. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A magas pulzus a láztól is lehet.
2010. júl. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 95 pulzusszám nem túl magas, tekintve, hogy lázas is volt, és a láz szapora szívverést okoz.


Nekem állandóan alacsony a vérnyomásom, 90/60 körül van, ehhez társul nyugalmi állapotban a 100-120 közötti pulzusszám. Én kaptam rá gyógyszert, ami levitte a pulzusomat, attól meg rosszul lettem.


Ha valami aggaszt benneteket a papa állapotával kapcsolatban, ne féljetek az orvost megkérdezni, az a dolga, hogy tájékoztasson, hiszen ti nem vagytok orvosok. Jobbulást kívánok a nagyapádnak!

2010. júl. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hogy némelyik válaszadó mekkora paraszt.Ha nem tud érdemben segíteni,minek ír?!Amúgy sztem ez a pulzus szám,ebben a melegben nem sok.Én a minap voltam dokinál,és 102volt,és azt mondta rá,éppen a felső határ,de figyelembe kell venni,hogy meleg van.Én lázas voltam,attól nagyon szaporán tud verni
2010. júl. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat most így egy kicsit megnyugodtam.
2010. júl. 16. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!