Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől fájhat a csípőm és a...

Mitől fájhat a csípőm és a térdem?

Figyelt kérdés

17/L vagyok, kb 2 napja tompa fájdalmat érzek a csípőmben és a térdemnél. Nem sportolok, itthon pihenek, mert tanulok, szóval biztos nem erőltettem meg. Járás közben sem fáj jobban, csak ez a fura néha visszatérő fájdalom idegesít.

Lehet ez növekedési fájdalom ilyen korban? 163 centi vagyok kb 13 éves korom óta, ha ez számít.


2011. jún. 13. 19:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha 3 napja kezdtel magas sarkut hordani, akkor attol.;) (35/L)
2011. jún. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Már évek óta hordok, úgyhogy biztos nem az a bűnös :)
2011. jún. 13. 19:49
 3/13 anonim ***** válasza:

én 14 éves vagyok és lány.

a térdem nekem is szokott fájni, nem csak menés közben,igaz amikor lépcsőn megyek mégjobban... de van hogy egy időre elmúlik,orvoshoz nem mentem,csak egy ismerősőmtől kérdeztem meg mivel ő ilyen nővér vagy mi,és azt mondta h a porctől vagy mitől...bár nem hiszem h porckopásom lenne,én is hordok magassarkút,de mielőtt kezdtem volna hordani azelőtt is fájt, szerintem nem attől van..

2011. jún. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Amíg növésben vagytok nem célzerű magassarkút hordani. nem tudhatod, volt-e, akár születésedtől fogva un. keresztcsonti kimozdulásod (egy japán orvos fedezte fel, a gerinc két oldalának az aránytalan leterhelését eredményezi, az ehhez kapcsolódó masszázstechnikát azóta oktatják. Ha túlterheled a gerinced (pl. a magassarkúval ÉS volt ilyen problémád, az okozhat ilyen tünetet.

Nincs sok ötletem, hogyan tudnád ellenőrizni, mert attól függ, hogy hol élsz. ha van MBT bolt, mondd, hogy cipót akarsz venni (még ha nem is), és csinálnak egy terheléses tesztet(amelyik lábadnál lényegesebb nagyobb a %-os terhelés, abba az irányba van kimozdulva acsípőcsontod.

(Nekem is így derült ki). A fájdalom, amit érzel, pedig kisugárzás.

2011. jún. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát minél régebben hordasz magssarkut, annal nagyobb a valoszinusége... Én csak azert mondtam a 3 napot, mert nekem mar azonnal fáj tőle a lábam, amint felveszem, és kb. egy ora mulva kezd a fajdalom felmászni: először a térdem, masnap mar a csípőcsontom is fáj, kesobb a gerincem is. (35/L)
2011. jún. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
gondoltam már,hogy a magassarkútól,de már régebben is fájt,elég gyakran...magassarkút meg csak most kezdtem el hordani,és csak néhány alkalommal,ha valahova olyan hejre megyek vagy ilyesmi...ezért nem hiszem h attól
2011. jún. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én pont hogy mostanában nem hordok már, akkor lehet h most jön ki? Volt kiskoromban csípőficamom, de azt helyrerakták, és semmi bajom, viszont mindkét oldalon fáj mégmindig. Lehet jobb lesz ha elmegyek orvoshoz hnap, eléggé zavar.
2011. jún. 16. 10:12
 8/13 anonim ***** válasza:
Jobb lesz, ha elmész, igen, mert még reuma is lehet, foleg ha van erre hajlam a családban. De jo esteben a magssarku, es nehnay nap mulva elmulik.:) Remelem, nem talalnak semmi komolyabbat. Izületi fajdalomnak érzed amugy? Nem eroltetted meg? Cipeltél esetleg nagyobb súlyt? Lehet pszichés is, egyik csoporttarsamnak (komolyabban tanultam moderntancot) akkor lett nagy csípőproblémája, mikor elkezdte megvalositani táncmuveszettel kapcsolatos vágyait, még injekciot is kellett kapjon, olyan gyulladása lett, es utóbb kiderult, ez pszicés volt, mert az önképével volt összefüggésben a dolog, konfliktus volt benne avval kapcsolatban hogy szabad-e neki erre a palyara lépni, képes lesz-e rá. (35/L)
2011. jún. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha fekve, féloldalasan tanulsz akkor egyszerűen csak elfeküdted az ízületeidet. Iktass be egy kis szünetet, sétálj, tornázz. A tanulás is könnyebben fog menni.
2011. jún. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Izületet nem lehet elfeküdni...ha becsípódésre gondolsz, akkor már visítana a hájdalomtól (én tapasztaltam). Az igaz viszont, hogy ha pl. ágyon ülve tanulsz, akkor az izmaid természetellenes tónusba kerülhetnek, ezért alapszabály, hogy 40-50 percenként min. 5 percig tornáztasd őket, és ha lehet, asztalnál, lógó lábbal tanulj. Mondom én, aki egész életemben képtelen voltam erre.....szal próbáld meg)
2011. jún. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!