Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 134-es vérnyomás és a 86-os...

134-es vérnyomás és a 86-os pulzus sok? 13 éves vagyok és ha igen akkor ezzel el kell menni orvoshoz csak ez még nem veszélyes? és lehet kezelni házilag?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 20:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Sok, orvoshoz vele mihamarabb. Vannak tüneteid? Rosszul is érzed magad?

120/80 a normál vérnyomás, normál pulzus 60-80.

2011. jún. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Emelkedett-normális vérnyomás

130-139

85-89


ez nálam is így van?

2011. jún. 21. 20:47
 3/15 anonim ***** válasza:

Egyébként fiú vagy, vagy lány?

És mindenképp nyugodj meg, mert az idegeskedés nem használ. Állandóan ilyen magas a vérnyomásod? Biztosan jól méred?

Ha igen, akkor sem kell kétségbe esni, gyógyszerrel korrigálható, de az már az orvos hatásköre.

2011. jún. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
csak szédülök ... én úgy hallottam hogy a fiatalabbaknál magasabb a vérnyomás... rosszul nem vagyok... ma viszont sokat fociztam azelött meg nem igazán voltam kinn se pl tegnap lehet ettől is? tegnap este én úgy éreztem jó a vérnyomásom
2011. jún. 21. 20:51
 5/15 A kérdező kommentje:
fiú vagyok .. igen jól mérem .. tegnap nem volt magas csak ma kezdett... de úgy érzem már ez is múlik...
2011. jún. 21. 20:53
 6/15 anonim ***** válasza:

igen, lehet emelkedett normál - van, akinek olyan a szervezete, hogy számára ezek az értékek a normálisak.

De te még nagyon fiatal vagy, ezért jobb volna, ha ezt megnézné egy orvos is.

2011. jún. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
de feltétlenül muszály ezzel elmenni az orvoshoz? és ezt házilag nem lehet kezelni? pl ha kevesebb sót eszek vagy valami?
2011. jún. 21. 20:54
 8/15 anonim ***** válasza:

igen, lehet emelkedett normál - van, akinek olyan a szervezete, hogy számára ezek az értékek a normálisak.

De te még nagyon fiatal vagy, ezért jobb volna, ha ezt megnézné egy orvos is.

2011. jún. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
olvastam... de feltétlenül muszály? amúgy egyik közeli rokonomnak volt vasárnap egy balesete ne ,lehet hogy ezért magas? lehet kezelni házilag a magas vérnyomást?
2011. jún. 21. 20:55
 10/15 anonim ***** válasza:

Az, hogy szédülsz, nem egy jó jel.

Mérd naponta többször. Reggel felkelés után, délelőtt mondjuk kétszer, délután is, és egyszer este. Mindig úgy mérd, hogy leülsz, egy darabig mélyeket lélegzel, és miközben méred nem mozogsz és nem beszélsz. Ha folyamatosan ilyen értékeket kapsz, akkor mindenképp doki.

Ha csak pl focizás után, az nem gond, a mozgás emeli.

De nekem gyanús vagy a szédüléssel...és szerintem nem ártana, ha látna orvos. Nem biztos, hogy nekem lesz igazam, de tudod: jobb félni, mint megijedni.

Az otthoni praktikák hatékonyságáról nem sokat tudok, ezt inkább a gyógyszeres kezelés kiegészítéseként szokták alkalmazni.

Szüleid tudnak a problémádról?

2011. jún. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!