Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi ez a leépülés? Teljesen...

Mi ez a leépülés? Teljesen tönkremegyek testileg. Álmatlanság, hajhullás, most meg fogyás. Hogy állítsam meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Decemberben jött egy rosszabb időszak az életemben, nem tudom miért, egyszerűen csak negatívabban kezdtem el szemlélni a világot.


Azt vettem észre újévkor, hogy az utóbbi néhány napban nem tudok aludni. Ez azóta is fennáll, és egyre rosszabb. Először csak nehezen aludtam el, aztán éjszakánként többször felriadtam arra, hogy forgolódok (de ilyenkor mindig vissza is alszok néhány másodperc alatt), kb. 2-3 hete pedig az van, hogy már remegve ébredek fel, és nagyon erősen, gyorsan dobog a szívem.


Nem tudom, pontosan mikor, február-március környékén el kezdett hullani a hajam. Eleinte nem volt olyan vészes, csak azt vettem észre, hogy az ágyam tele van hajszálakkal. De ez is egyre rosszabb lett. Akkor jöttem rá, hogy ez már nagyon durva, amikor hajmosás közben beletúrtam a hajamba, megnéztem a kezem, és tele volt hajjal. Az ujjaim közt több tucat hajszál marad minden hajmosás után. Folyton eldugul a lefolyó, még a zuhany fala is az én hajammal van tele, meg a szőnyegek, minden. De ezt még arra is rá lehet fogni, hogy szoktam vasalni. Bár... 140°C-on, hétfőnként, kb. másfél percig. Ez azért nem túl sok szerintem. Festve nincs a hajam, vállig ér.


A fogyást csak nemrég figyeltem meg. Két hete még 49-50 kiló voltam; az előbb megmértem magam, kereken 46 (a két hét alatt csak azt láttam, hogy 49...48...47...). Ez azért érdekes, mert több hónapon keresztül voltam 49-50 kg, egy kiló se volt a legnagyobb ingadozás.


Egyébként néha előfordul, hogy szédülök, és légszomjam van.


16L


2011. jún. 21. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Alelki dolgok is súlyos gondokat okozhatnak, de állhat valamilyen betegség is a háttérben, szerintem egy teljes kivizsgálás kellene neked.
2011. jún. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Endokrinológus és pajzsmirigyvizsgálat.
2011. jún. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A pajzsmirigy csak bizonyos tünetekre lenne magyarázat. Mindenesetre keresd fel a háziorvosod!


Depresszió is lehet.

2011. jún. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tetris ***** válasza:

Ártani biztos nem fog, ha elkezdesz egy méregtelenítő kúrát, és ezzel egyidőben szedni kellene valami ásványianyag-multivitamin dolgot.

Két eset lehet szerintem: vagy valamilyen méreganyag felhalmozódott a szervezetedben, vagy valamilyen létfontosságú anyag kiürült.

Most van itt a szünidő, remek alkalom arra, hogy rendezd a soraidat. Az alvásproblémák lehetnek a stressz miatt is. Egyébként szerintem nincs olyan ember a föld kerekén, akinek időnként ne lennének alvási panaszai. Ne láss mindjárt rémeket!

Inkább sétálj nagyokat, pihenj, kapcsolódj ki, és főleg ne idegeskedj! Nyugi, nincs semmi gáz!

2011. jún. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mondtam anyának, és azt mondta, hogy menjek el a háziorvoshoz, aztán ha ő elküld valamilyen vizsgálatra, majd elmegyünk. Addig meg sok-sok gyümölcsöt és zöldséget fog belémtömni. :D

2011. jún. 23. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!