Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyit aludjak, hogy ki...

Mennyit aludjak, hogy ki tudjam aludni magam?!?! :S

Figyelt kérdés
Egy átlagos hétköznapon,suliidőben kb fél 10, 10kor megyek aludni,és 6:05-kor kelek,de van hogy 6:15.És mindig úgy kelek,hogy simán aludnék még legalább 24 órát.Meg van olyan,hogy este totál fitt vagyok,és reggel meg mosott f*s...:S mikor menjek aludni,vagy mit csináljak,hogy kialudtabb legyek?Segítsetek,köszi :)
2011. jún. 23. 20:33
 1/7 A kérdező kommentje:
és suliban is nagyon álmos vagyok!el tudnék eludni egész nap!és este meg már nem is érzem annyira :S :(
2011. jún. 23. 20:40
 2/7 anonim válasza:
Hát, olyan 8órának elégnek kellene lenni.. mondjuk én most szünetben olyan 10órát alszok:D Állítólag az éjfél előtti alvás a legpihentetőbb... és ha mézes-langyos tejet iszol lefekvés előtt, az is segít :)
2011. jún. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és még valami: 14 éves lány vagyok :)
2011. jún. 23. 20:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Én csak annyit fűznék a dologhoz,hogy vigyázz,a túl sok alvás is káros...
2011. jún. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

8 - 8 és fél órának elégnek kéne lennie.

Nekem párszori alkalmakkor az 5-6 óra is elég, napközben semmit se érzek. Persze pár napon keresztül nem elég ennyi, de egyszer-egyszer kibírom.


Még annyit, hogy mondják ugye, hogy az éjfél előtti alvás a lepihentetőbb. Szerintem meg nem feltétlen. Én el se tudok aludni éjfél előtt, vagy nagyon nehezen, ellenben a 6-8 közötti alvás nagyon-nagyon sokat számít a kelésnél, hogy akkor mennyire vagyok fitt - napközben már nem, mert akkor szinte folyamatosan pörgök.


Reggel lehetsz te is azért fáradt, mert kora hajnalban kell kelni.


Napközben lehet más miatt is. Kevés mozgás, nem eszel elég zöldséget, gyümölcsöt. Nem tudom, így van-e nálad, de ha igen, ez lehet ok.


Szünetekben (mint pl. most) vigyázz, mert 9 óra meg afölött már lehet, hogy túlalszod magad, és még ennél rosszabb lesz.

2011. jún. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fura dolog, de igaz! Ha nem mozogsz eleget, akkor fáradtság tör rád, és az alvásigényed is megnő. Próbálj meg egy kicsit többet mozogni, és az alvásod mélyebb, és pihentetőbb lesz. Egyébként oka lehet még az úgynevezett felszínes alvás is, amikor nagyon éberen alszol. Ennek oka lehet a stressz, a kevés mozgás, vagy lelki problémák is.
2011. jún. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenki,még annyit,hogy milyen az éjfél előtti alvás? =SS :)
2011. jún. 24. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!