Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ráestem az ujjamra, be van...

Ráestem az ujjamra, be van dagadva (olyan érzés mint amikor a hidegből forró vízre teszem a kezem), de simán tudom mozgatni, eltörhetett?

Figyelt kérdés

ha nagyon be akarom hajlítani akkor már fáj,feszül

,a kisujjamról van szó


17F


2011. jún. 24. 18:07
 1/10 anonim válasza:

Ha mozgatni is tudod és nincs alakváltozás akkor kis polcolás, hideg (jeges) száraz borogatás, nyugalomba helyezés.

Ha 1-2 nap nincs javulás trauma ambulancia röntgen.

2011. jún. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

a dagadás nevezhető alakváltozásnak?

annyira nem feltűnő ,de ha jobban megnézzük akkor 2-3 másodperc múlva lehet látni hogy "dagibb" mint amilyennek kéne lennie

2011. jún. 24. 18:50
 3/10 anonim ***** válasza:

Alighanem megrándult/húzódott, szalagjaid kicsit megsínylették, de nem valószínű, hogy eltört volna.


Borogasd, meg kenegesd valamilyen kenőccsel (Voltaren, Dolobene stb.), vagy fekete nadálytő krémmel. Talán az a legjobb.

2011. jún. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne szórakozzatok már! És mi van ha eltörött??? Nem olyan rohadt nehéz besétálni a sebészetre és kérni egy rohadt röntgen papírt! Nekem eltörött a lábam és mikor először meglátták azt mondták: ááá ez tuti nem törött el! Két perc múlva még mindig ott feküdtem a földön és ordítottam a fájdalomtól és a lábamon volt egy hatalmas púp a csontom kilátszódott a bőr alól és elkezdik nekem: hoppá ez télleg eltörött... szval, visszatérve az eredeti témára mi van ha eltörött és nem foglalkozol vele és ferdén fog összeforrni? Ilyen ujjra vágytál mindig is, nem?? Mivel nem látjuk hogy néz ki és nem vagyunk orvosok ezért lehetetlen megmondani h eltörött e vagy nem! Irány a doki sztem fél óra alatt megvan az a röntgen...

Jobbulást!

2011. jún. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

hnap mek.remélem még nem késő

de xar mer nem tudom teljesen behajlítani

2011. jún. 26. 16:46
 6/10 A kérdező kommentje:
hehe, most meg tényleg úgy tűnik hogy javul a helyzet. sokkal jobban be tudom hajlítani és nem is fáj. de elmegyek azért
2011. jún. 26. 23:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Nos, mit mondott a doki?
2011. jún. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
áhhh semmi nincs. még törés ,repedés sem:D szval biztosító nem fizet:D
2011. jún. 27. 17:53
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
de legalább nem kell ferde ujjal élned :)
2011. jún. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. jún. 29. 01:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!