Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Reflux betegségem van, van-e...

Reflux betegségem van, van-e olyan módszer amivel hatásosan csökkenthetem panaszaim?

Figyelt kérdés
Reflux betegségem van, és mindig jön fel a savam. Arra lennék kíváncsi a gyógyszeren amit szedek (pafenon), renin, gyógyteán, lugos vizen és háztastási kekszen kívül van-e olyan módszer amivel hatásosan csökkenthetem panaszaim? (Főleg táplálkozási módszerek érdekelnek)
2011. jún. 26. 04:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

szia! én már lassan 13 éve vagyok refluxos, de sajnos sem diéták, sem teák, semmiféle házi praktikák nem használtak soha.maradt a gyógyszer, amiből viszont széles a skála,elég sokat kipróbáltam már.nem mindenkire, és nem egyformán hatnak.most már egy éve a Rapyprexet szedem, és most legalább tünetmentes vagyok, nincs puffadás, bögögés

reggeli savhányás.

ha mégis olyat eszek, ami nem ajánlott (mert néha előfordul :), pl a paradicsomszószt nem bírom, akkor pluszba evés után még elrágok egy Rennie-t, és akkor rendben vagyok.

A refluxszal sajnos együtt kell élni, mert csak kezelni lehet, de meggyógyítani nem, illetve már műtik,de csak legvégső esetben.

üdv és jobbulást.

2011. jún. 26. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam valahol, hogy a paleolit étrend ezt is nagymértékben tudja csökkenteni. Keressetek rá úgy, hogy tények-tévhitek és a paleo téma.
2011. jún. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!