Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Igaz hogy a (cukormentes) tea...

Igaz hogy a (cukormentes) tea vízhajtó hatású, és inkább tiszta vizet kéne inni, hogy a napi folyadék szükségletet pótoljuk?

Figyelt kérdés
2009. márc. 28. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Vízhajtó hatású a csalántea elsősorban,a koffein tartalmú tea inkább megköti a vizet,ahogy a kávé és a kóla is.Nem árt néha vízhajtó hatású teát inni,mert ezálltal a méreganyagok tisztulnak a szervezetből.A tiszta vizet nem ajánlom nagy mértékben fogyasztani,mert nem tartalmaz elegendő ásványi anyagot és a szervezetben lévő ásványi anyagokat is kimossa.Ezért nem szabad nyáron csak csapvizet fogyasztani ,mert felléphet az ugynevezett vízmérgezés,azaz a víz kimossa a szervezetből az ásványi anyagokat és még izzadunk is a végén sokkot kap a szervezet.Éppen ezért a folyadékszükségletet ajánlatos alacsony ásványi anyag tartalmú ásványvízzel/lehetőleg szénsavmentes/pótolni,valamint gyógynövény teákkal.Na persze a nyári nagy nagy melegben 1-2 sör is lecsúszhat/ugyanis a sörben is sok az ásványi anyag/persze ez csak módjával.üdv
2009. márc. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
A cukormentes tea citromosan fogyassza az embert. Tök mindegy ,hogy tiszta vizet vagy teát iszol.
2009. márc. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Én vagyok az első válaszoló.Tudom ajánlani a csipkebogyó,hibiszkusz és a rooibos /vörös tea/-teákat nagyon finomak,nincs bennük koffein.Ásványvíz pedig a szentkirályi és az óbudai gyémánt a legjobb.
2009. márc. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Elso valaszolonak:


-Mind a tea, mind a kave vizhajto hatasu.

-Tiszta viz alatt ha csapvizet ertesz, akkor nyugodtan lehet fogyasztani. A csapviznek ugyanugy megvan a maga asvanyianyag koncentracioja (nyilvan mas osszetetellel). Egyebkent meg a szervezeted van annyira okos, hogy azt az iont veszi csak fel, amit hianyzik neki.

-A vizmergezes kozel sem az amit leirtal: szimplan annyit jelent, hogy nagyobb mennyisegben viszel be vizet a szervezetedbe, mint amilyen sebesseggel az ki tud urulni. Emiatt a folyadekterek megnonek, az ionkoncentraciok elcsusznak. Koze nincs ahhoz, hogy kiurulnek e az asvanyi anyagok a szervezetbol.


Egy a lenyeg, igyal sok folyadekot! A cukros lottyok es az alkohol nagy mennyisegben nyilvan nem hasznos, de az mar egy mas kerdes.


Ja, es nyugodtan pontozz le, nem mozgat, mar megszoktam, hogy ez jar annak aki helyreteszi a hozza nem erto valaszolokat...

2009. márc. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Második válaszolónak:előbb olvasd el mit írtam aztán kritizálj okoska!

a csalántea elsősorban vízhajtó hatású .A koffein tartalmú tea,kávé és a kóla megköti a vizet mintha ezt írtam volna.A vízmérgezés pont az amit leírtam,a sok csapvíz ami nem mellesleg klórozott és sok vasat tartalmaz ami szintén nem egészséges kimossa a szervezetnek szükséges ásványi anyagokat ezt nevezik vízmérgezésnek.Ha felületes vagy inkább adj tanácsot másoknak!

2009. márc. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ja egyébként a kávé pont annyi vizet köt meg a szervezetben ammennyi a kávé mennyisége nem hiába adnak mellé minden kultúrált helyen 1 pohárka vizet
2009. márc. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem okoska, orvos.

Elolvastam, amit irtal, koszi.

A kave es a tea vizhajto hatasu, nemcsak a csalantea. Pont, hogy a koffeinnek vizhajto hatasa van! Pont! Hogy kozertheto magyarazatot is kapj: [link]

Teara ugyanez vonatkozik.


A vizmergezesrol pedig ne terjessz hulyeseget. Nem az asvanyok kimosasarol, hanem a plazma koncentracio elcsuszasarol van szo. Ha magadtol nem tudod, vagy ne szolj hozza, vagy olvass utana.

Ime: [link]


Idezek is neked: "Water intoxication (also known as 'hyperhydration' or water poisoning) is a potential fatal disturbance in brain functions that results when the normal balance of electrolytes in the body is pushed outside of safe limits by over-consumption of water."

2009. márc. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, es egyebkent pont azert adnak a kave melle vizet a legtobb helyen, mert vizhajto hatasu. Igy amit kiurit, azt potolod. Pont forditott a logika benne. Okoska.
2009. márc. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

És légyszíves ne veszekedjetek. Nekem nem igazán szimpatikus ez a pontozós dolog. Én, mint a kérdező nem pontoztam se le, se föl senki válaszát, mert értékelem, hogy akad ember, aki időt és energiát fordít arra, hogy elolvassa a kérdésem és válaszra méltasson.

Próbáljunk meg toleránsan élni egymás mellett...

2009. márc. 28. 17:43
 10/11 anonim ***** válasza:

En nem veszekedtem :P


A lenyeg:

Azt igyal, ami jol esik, es legyen napi 1.5-2 liter. Ez azert nagyon fontos, hogy a veseden megfelelo mennyisegu folyadek tudjon keresztul aramolni, ami megkonnyiti a vese kivalaszto mukodeset.


Ha teat iszol az sem baj, hiaba vizhajto hatasa van, a szervezeted nem fog kiszaradni, mert csak a felesleget fogja kiengedni.

2009. márc. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!