Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet olyan, hogy túl sok a...

Lehet olyan, hogy túl sok a véremben a vas?

Figyelt kérdés
Nem egy természetes mozdulat, de biztosan előfordult már pár emberrel,hogy megnyalnak egy kezeletlen fémtárgyat.. Elég jellegzetes íze van. A minap megvágtam a kezemet késsel és bekaptam az ujjamat,hogy ne ömöljön belőle a vér. Kb. teljesen ugyanaz volt az íz.. Nagyon intenzíven "vasízű a vérem".. Okozhat ez problémát? Vagy ez csak jó?
2011. júl. 7. 12:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A vérnek ilyen az íze.Elég sok vas van benne.
2011. júl. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Bocs, de ez marhaság.

A véredben biztosan nincs fém vas.


Tudod, kémiaóra :) Ionok, fémek, nem ugyanaz.

2011. júl. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
vérnek ilyen az íze :) de ha aggódsz keresd fel a háziorvosod és kérj laborba papírt. a vérvétel amúgy is minden évben ajánlatos legalább egyszer !
2011. júl. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
12:16 igen, de te szerintem rosszul emlékszel, ha a vért kémiaórán tanultad! Az szerintem biológia.. egyéni szocprobléma, ha te nem figyeltél oda. Amúgy csekkold az 1. és a 3. válaszolót.Mondjuk még életemben nem voltam vérvételen.. lehet,hogy elmegyek a közeljövőben
2011. júl. 7. 12:25
 5/11 anonim ***** válasza:
én az első vagyok, de abban a másidiknak igaza van,hogy a vas ionos alakban van jelen a vérben.
2011. júl. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ionokról és fémekről írtam (nem a vérről), ez pedig kémia.


Arra utaltam, hogy ne akard a fémtárgy tulajdonságait keresni a vérben, ami nem fémes vasat tartalmaz. Ugyanazt a szót használjuk rá, de nem ugyanaz a kettő.

2011. júl. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vagyis a fémes íz nem arra utal, hogy sok a véredben a vas, hanem másra. Terhességnél, gyomorproblémáknál szoktak fémes ízt emlegetni, azt hiszem, de ezt már a doki jobban tudja.
2011. júl. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nekem nagyon brutál vashiányom van. ha neked túl sok a vasértéked, szólj, és alkudozzunk :D (tudom, hogy nem lehet... kár:( )
2011. júl. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha túl sok vas van a szervezetedben, annak vannak külső jelei. Főleg a széklet sötét színe, közelít a feketéhez. Vérzékenység, lassabban alvad meg a vér.

Általában vaspótlóktól kialakulhat vas mérgezés. De nem hiszem, hogy magától kialakul.

2011. júl. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

egy labor tényleg nem ártana. én véradó voltam, és egyszer

túl magas volt a hemoglobinszintem, amit helyben megállapítottak az ujjból vett vérből.

azt kérdezte a doki, hogy dohányzom-e. csak néztem, mert sosem cigarettáztam, de ezek szerint mégis van öszefüggés,ha így rákérdezett.

probléma nem volt, a vért levették. de a magas vastartalom

sem egészséges, nemcsak a vérszegénység.

2011. júl. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!