Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Félek emberek közé menni?!

Félek emberek közé menni?!

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta gyötör valami, amit igazából nem is nagyon tudok kifejezni. Egyszerűen minden bajom van, ha emberek közé kell menni. Úgy érzem mindenki engem néz, meg kiröhög. Mikor el kell mennem olyan helyre(pl. boltba vagy egyszerűen csak a városba), ahol emberek vannak, olyankor elkezdek szédülni,melegem lesz. Nem tudom mitől van. Nagyon rossz:( Én próbálok változni, de nem megy! Nem is sokat mozdulok ki itthonról, ha tehetem kerülöm az emberek társaságát! :( Valaki írjon
2011. júl. 12. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Szociál fóbiának nevezik
2011. júl. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon függsz az emberektől, talán van benned egy kis(?) önbizalomhiány is ami miatt így állsz hozzá az emberekhez. Nem lehet minden embernek megfelelni.

Ezért is lehet az, hogy úgy érzed téged néznek és kiröhögnek. Mert mások véleményétől függsz.

Én is így voltam, tapasztalatból tudom. De aztán rájöttem, hogy nem lehet mindenkinek megfelelni ha valakinek nem tetszik milyen vagyok akkor ez van.

Nem zavar mostanában, ha sok ember vesz körül de azért még most sem állnék ki egy tömeg elé a színpadon, hogy verset mondjak fel.:-D...De javult a helyzet.

Hogy hogy? Pl azt csináltam, hogy amiket eddig nem mertem kimondani, azokat kimondtam az illető embernek, akivel épp beszélgettem. Mert mindig csak egy vagy pár szavas válaszokat mondtam vagy nem is kérdeztem. De aztán gondoltam ez nem mehet így tovább. Ezért ha új emberekkel vagyok próbálok én is kérdezni és több mondatos válaszokat adni. Először nehéz volt, de talán úgy oldottam meg, hogy senkivel nem ártok ezzel, és vettem egy nagy levegőt és kimondtam azt amit akartam.

"Én próbálok változni, de nem megy!" Ilyet soha ne mondj, hogy ne megy. De megy! Ha azt mondod magadban, hogy nem megy akkor persze, hogy nem fog sikerülni, mert blokkolod magadat, az agyadat, hogy előbbre juss.

De ez így nem megoldás. Hidd azt, hogy sikerülni fog és hogy menni fog minden amit elképzelsz! És ezt én mondhatom biztosra, hogy ez tényleg így van. Amíg azt mondogatod magadban, hogy nem fog sikerülni akkor nem is fog. De, ha egy kicsit pozitívabban is kezdesz el gondolkodni meg lesz az eredménye. Lehet, hogy közben akadályokba fogsz ütközni, de ezek azért lesznek, hogy átlépd a gátakat, amikbe ütköztél. És onnantól kezdve minden könnyebb lesz.

2011. júl. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első jól írta szociális fóbiád lehet, ami társulhat enyhébb pánikrohammal is. [link]


Hány éves vagy? Ha nem tudod a problémát megoldani, szakember segítségére szorulsz. Ne feszengj, ma már szépen gyógyítják ezt is.

2011. júl. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez a pánikbetegség egyik része. Ugyanígy voltam, végül súlyosbodott és pszichiáterhez kellett mennem, bár hamarabb tettem volna, így éveket elvesztegettem..
2011. júl. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! 19 éves vagyok. Még senkinek sem mertem elmondani, mert félek, hogy senki nem értene meg. :(
2011. júl. 13. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!