Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normális? Úgy érzem mindenk...

Ez normális? Úgy érzem mindenkinek alá vagyok rendelve, társaságban meg se tudok szólalni, vagy ha igen akkor hülyeségeket mondok. Nem szeretek emberek közé menni, de ha egyedül vagyok, akkor se jó. Mi ez?

Figyelt kérdés

Ez csak valami tinédzser probléma? Vagy más? Mielőtt tesóm "bepasizott", azelőtt mindent együtt csináltunk, nem részletezem, mert szerintem mindenki tudja mire gondolok. Egyszerűen fogalmazva össze voltunk nőve. Aztán egyre kevesebbet foglalkozott velem és ez nagyon megviselt. Nincs sok barátom, mert még nekik sem merek teljesen megnyílni. Úgy éreztem, hogy egy senki vagyok, ha valaki megkérdezett, hogy mondjak véleményt pl. egy ruháról, akkor se volt semmi gondolatom. Apa nagyon félt és még 5 évesnek tart (légyszi ne írjátok, hogy beszélgessünk többet, mert az nem hatja meg egyáltalán...), szerintem ezért lettem ennyire visszahúzódó. Amikor párszor elmegyek barátnőimmel sétálni, beszélgetni akkor apa miután hazaérek rögtön azzal vádol, hogy fiúzok és olyan valószerűtlen kérdéseket tesz fel amitől megáll az agyam! Pedig egyáltalán nem vagyok, olyan r*banc fajta, én anyumékat mindig meghallgattam és odavoltam értük, úgy bálványoztam őket idáig, nem jártam még soha szórakozóhelyen, nem öltözködök úgy mint a mostani 16 évesek (nem nézek ki úgy mint egy k*rva), nincs rajtam 2kg smink, egyáltalán nem vagyok olyan mint a többiek. Lehet pont ezért nem találom meg senkivel a közös hangot? A velem egyidősekkel nincs semmi témánk, a felnőttekkel sokkal jobban el tudok beszélgetni mint másokkal (kivéve a szüleimet). Itthon szívesen takarítok, nekem ez nem fáradtság. De rájöttem arra, hogy ez nem az én világom, itt az a menő, ha valakinek legalább 3 pasija van, akiket naponta váltogat és már 12 évesen nemi életet élnek. Olyan helyen élünk, ahol mindenki ismer mindenkit, ezért nem merek elmenni a boltba se mert le vagyok írva azzal amit veszek, vagy ahogy öltözök. Megpróbáltam önállósulni, de ezzel csak azt értem el, hogy a család még jobban eltávolodott egymástól. Nővérem már alig jár haza, apa állandóan dolgozik (tipikus munkaőrült, és haragszik amikor nem segítek neki), anyát egyáltalán nem érdekli mi van velem, mindig azt mondja, hogy ő tudja , hogy én milyen érett vagyok és sose fogok hülyeséget csinálni (ellentétben vele). Az iskola elég jól megy, csak az osztálytársaimmal vannak gondok (pontosabban inkább velem). Egy általános iskolás osztálytársammal együtt mentünk gimnáziumba, akit sose szerettem. Néha beszéltünk egymással de sohase mondtuk ki, hogy utáljuk egymást, de szerintem mindketten éreztük. 9.-be már rögtön leírt mindenkinek, hogy milyen csendes vagyok és jószívű, könnyen kihasználhatnak. És ez sajnos igaz, ha már valaki csak szépen is rámnéz, akkor nem tudok nem-et mondani neki. És érzem, hogy ezzel a tulajdonságommal vissza is élnek. Még a "legjobb barátnőim" is... Mondhatni eléggé elvesztettem a bizalmamat az emberekkel szemben. Inkább az állatokkal foglalkozom, nagyon szeretem tanítgatni a kutyusomat, ő a legjobb barátom. Tudom, hogy így nem lehet megoldani semmit, csak arra vagyok kíváncsi, hogy másokkal is fordult már elő ilyen? Vagy ez csak egy feltűnési viszketegség? 16/L

U.i.: Ha valamit érthetetlenül fogalmaztam, nyugodtan kérdezzétek meg!


2011. jún. 27. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

nekem is hasonló, úgyhogy nem vagy ezzel egyedül :S

viszont tanácsot nem tudok adni sajnos mert én 22 évesen még mindig ilyen vagyok és nem javultam semmit

szerintem látogass meg egy pszichológust és ha rám hallgatsz írd le egy lapra és add oda neki az elején amit mondani szeretnél neki mert ha olyan vagy mint én neki sem tudsz megnyílni rendesen

2011. jún. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Már gondolkoztam a pszichológuson, de attól tartok a szüleim nem engednének el. Ja, azt kihagytam, hogy (főleg apa) azt szeretné kifelé mutatni, hogy mi vagyunk a mintacsalád. Amúgy köszi, hogy elolvastad:), elég hosszú lett...
2011. jún. 27. 14:58
 3/10 anonim ***** válasza:
41%

Keress egy érdeklődési kört, például ha szeretsz olvasni járj könyvtárba, biztosan lesz valaki akivel először e könyvekről majd másról is beszélgetni tudsz. Vagy ha a sport érdekel sportolni járj. Ha olyan környezetbe pottyantál ami kevésbé neked való ne ijedj meg emiatt. A 16 évesek nem féletlenül ilyenek mint amit leírtál. De a leírásod alapján akár a templomi közösségbe is mehetsz.

Bár ha kis faluban laktok megnehezíti a dolgodat.

Túl sokat foglalkozol azzal amit más gondol. Járj emelt fővel. Nem baj ha nem tudsz nemet mondani, kérj te is másoktól cserébe. Én elkérik tőled ezt a matek házit, te kérd el tőlük a magyar órait, ha "nincs még készen" akkor nem baj te meg várod. A kölcsönös segítség nyújtás összehozhatja jobban az embereket bár nem azonnal, időbe telik míg rájönnek megbízható vagy. Megérzik ha "utánfutó" vagy és azt az emberek sosem veszik komolyan... Merjél divatos lenni, önbizalmat ad, persze nem kell ribancosan divatos lenni én spec szeretem a hippis cuccokat nemez kitűző virágos sál stb :-) Ha csinosnak érzed magad az önbizalmat ad.

2011. jún. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Mitha magamat latnam, de segiteni sajnos en sem tudok:(

16/L

2011. jún. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 15:02-es: szoktam sportolni (röpi, íjászat). De itt se tudok érvényesülni, az osztályba meg ha én is kérek valamit akkor egyszerűen úgy tesznek mintha nem hallanának, hiába kiabálok. Szerintem már tökéletes "utánfutó" lettem. De nem tudok megváltozni! Sehogy se jó...
2011. jún. 27. 15:17
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Akkor sajnáld magadat hátha még depressziósabb leszel és keress kifogásokat.
2011. jún. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem sajnálom magam, én ezt most komolyan mondom: mindent megteszek azért, hogy ne legyek ilyen. Nem a külsőmmel hanem a belsőmmel van valami gond. És az ilyen válaszoktól inkább kíméljetek meg!
2011. jún. 27. 15:21
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

első vagyok

menj el pszichogushoz, nem olyan vészes az

a szüleidnek nem kell tudni róla ha nem akarod

2011. jún. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Semmiképp ne akarj megváltozni. Fogadd el magad úgy, ahogy vagy, és vállald be, hogy más vagy, mint a többiek. Nincs miért szégyenkezned!
2011. júl. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell Neked pszichológus! Ne akarj megváltozni! Úristen pont egy ilyen lány kellene nekem!!! Még soha nem találtam egy ilyen lányt! Csak... nem tudom írhatok-e privát üzenetet? 23F
2011. dec. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!