Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek mitől fáj ennyire...

Szerintetek mitől fáj ennyire az ínyem? Lehet, hogy a bölcsesség fogam ki fog nőni?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok és egy hete nagyon fáj az ínyem leghátul lent, ott ahol még semmilyen fog nincsen. Be is van dagadva. Nemhiszem, hogy azért fáj, mert esetleg megsértettem volna valamivel, meg az egy hét alatt már biztos begyógyult volna. Anyukám azt mondja, hogy szerinte a bölcsesség fogam nő, ő is szenvedett vele. Azt mondta, hogy lehet hogy fel fogják vágni az ínyem, hogy ki tudjon nőni. De nem vagyok ehhez még túl fiatal? A neten azt olvastam, hogy 18-24 év körül jön ki, anyukámnak 28 évesen jött ki. Én meg csak 16 vagyok. Hétfőn megyek egyébként fogorvoshoz, de szerintetek is ez lesz a baj, vagy valami más?
2011. júl. 16. 22:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, lehet. Ha mész fogorvoshoz és mondod neki, valószínű, hogy elküld röntgenre, hogy lássa, milyen pozícióban helyezkednek el a fogak, kibújhatnak-e maguktól gond nélkül. Nem kell félni!

Addig is Cataflam, nekem az segített.

2011. júl. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De nem korai ez még? 16 évesen?
2011. júl. 16. 23:09
 3/9 anonim ***** válasza:

"szerintetek is ez lesz a baj, vagy valami más?"

Szerintem a valami más lesz, ami nem baj, csak kellemetlen:) Édesanyád jól tippel, nagyon valószínű, hogy a bölcs. fog akar kibújni és néha segíteni kell azzal, hogy megnyitják felette az ínyt. Ez nem egy nagy beavatkozás, egy pici érzéstelenítő injekció után rámetszenek hátul az ínyre és a keletkezett nyílásba fertőtlenítős gézcsíkot helyeznek, ami pár napig nyitva tartja azt.

2011. júl. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is akkor bújt ki az első.
2011. júl. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nagy az esélye. A bölcsességfog általánosságban 18 éves kor után kezd megindulni, de lehet hamarabb is. Általában azért kell kibányászni onnan, mert nincs helye hogy kibújjon, és ezáltal begyullad, gócként viselkedik és tönkreteszi azokat a fogakat is amiktől nem tud előbújni. Ez a legtöbbször a két felsőnél van, az alsók a legtöbbször akadálymentesen kijönnek, bár nagyon hamar el is romlanak, vagy betömik, vagy kihúzzák őket olyankor. Azért a röntgen vizsgálat többet mutat majd, elvégre egy komolyabb íngyulladás is tud ilyen tüneteket produkálni, bár az hamarabb el szokott múlni, és a bedagadás sem nagy mértékű. De van amikor ciszta okoz hasonló fájdalmat és tüneteket. Mondjuk azt is műteni kell, mert az egy genny góc. Egyébként ne félj, nem fogsz fájdalmat érezni, mivel érzéstelenítve leszel, legfeljebb utána fájhat pár napig, a fájdalomcsillapító segíthet, meg ugye amíg a seb be nem gyógyul enni nem tudsz azon az oldalon, de hidd el az ilyen bölcsességfogtól meg kell szabadulni. Ne félj és kitartást hozzá!
2011. júl. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A fogorvostól nem félek, tudom, hogy nem fog fájni(mondjuk még soha nem csinált velem fogorvos semmit, tömött fogam sincs), de attól félek, hogy szájzárat kapok addig, mert már tényleg nagyon fáj. Remélem ezt az egy napot még kibírom, aztán lesz ami lesz. És köszönöm a válaszokat. :)
2011. júl. 16. 23:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha a kedves "angryman" nem lesz nagyon angry, nem egészen értek egyet vele. Bár gyakori, de nem minden esetben áll rosszul a bölcs. fog és ha segítenek kibújni neki az eléggé rostos íny megnyitásával, illeszkedhet akár rendesen is a fogsorba. Magam is így jártam, 22 évesen. Nekem kétszer is fel kellett nyitni, de szerencsésen ki tudott bújni a bölcs.fog és köszöni, azóta is (majdnem 30 éve) jól van.:)

Ha a kedves kérdezőnél más a helyzet (rendellenes helyzet, kialakuló pericoronitis, stb), lehetséges, hogy szóba kerülhet a fogeltávolítás is, de remélhetőleg - és én ezt kívánom - a fogszakorvos egyszerűbb, kevésbé kellemetlen megoldást talál a gyógyulásra.

2011. júl. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Közben látom, hogy kiegészült még az információ. Igen, az előbb általam emlegetett pericoronitis tud szájzárat okozni (így jártam én is), tényleg mielőbb el kell menni a szakemberhez. Ha az érzéstelenítőt beadja az orvos, elmúlik a szájzár, meg tudja nyitni az ínyt és kitakarítja a tasakot.
2011. júl. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok rád "angry" egyáltalán, mivel jól tudom hogy igazad van, csak én a lehető legrosszabbra akartam felkészíteni a kedves kérdezőt. Annál jobb lesz neki ha nem így történik. A bölcsesség fogak az esetek 90 százalékában elromlik, de kivételek itt is vannak, mint máshol is.
2011. júl. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!