Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsesség fog kivétele után...

Bölcsesség fog kivétele után mennyi idő alatt jön rendbe a szám?

Figyelt kérdés

3 napja vették ki a bölcsesség fogamat, majd összevarrták.

Tettek rá egy kloroformos csíkot amit eltávolítottak másnap.

Nagyon sokat vérzett, aznap egész éjjel.


Most úgy érzem, hogy folyamatosan, de gyengén fáj.


Többször kamillával öblögettem, és figyeltem rá, hogy ne érjen hozzá étel.


Mennyi az esély rá, hogy begyullad?


2011. szept. 11. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Szegény:( Nekem is nemrég műtötték, és borzalmas volt! Nagyon begyulladt, feldagadt az arcom! Antibiotikumot írtak fel? Ha igen, azt szedd, mert én nem akartam beszedni és azért gyulladt be. Egyébként jegeltem folyamatosan, fagyit ettem, a hideg jót tesz. A kamilla teával óvatosan, teljesen kihűtve használd csak, és inkább ne öblögess, hanem csak tartsd bent!

Jobbulást, remélem hamar rendbe jössz!

2011. szept. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi :)


Írt fel a zárójelentésre, de vényt nem adott antibiotikumhoz.

Hányadik napon gyulladt be?

2011. szept. 11. 23:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát olyan 1,5 nap után már elég durva volt, nagyon bedagadt az arcom! Szerintem ha szépen tisztán tartod, mosol minden étkezés után fogat, kamillázol, stb, akkor tuti nem fog most már belobbanni. Azt első 24-48 óra kritikus, vérzés szempontjából is. Egyébként szájban baromi gyorsan gyógyulnak a sebek.
2011. szept. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy Cataflamot vehetsz be, ha van otthon, abban van egy kis gyulladáscsökkentő is, és elég jól csökkenti a fájdalmat.
2011. szept. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerencsére már 96 óra is eltelt, és nem fáj irtózatosan, csak kellemetlen kicsit. Néha kicsit szúr, de elviselhetö.

Néha fura ízt érzek, de nem vérzik már.

Cataflamot nem szeretem, mert tönkrevágja a gyomrom, maradok a jóöreg aszpirinnál.

Köszi a segítséget. :)

2011. szept. 12. 17:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem most szombaton szedték ki szájsebészeten, kivágták. Nem éreztem semmit, csak feszegetést, annyi érzéstelenítőt kaptam. Augmentint szedek, és 2 napig napi 3 Cataflamot, de már azt sem. Műtét után vagy 1,5 napig jegelgettem (fagyasztott zacskós tejjel :)) így annyira pici dagadás volt, hogy nem is látszott, csak éreztem. Azt a csíkot vagy mit tegnap vettem ki magamnak, akkor vérzett picit. Már csak a varrat meg a lyuk zavar, néha sajog picit.
2011. szept. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jah, meg Corsodyllal öblögetek és nem iszom tejeset, ez fontos!!
2011. szept. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!