Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az orvosom Metoprolol Z...

Az orvosom Metoprolol Z Hexal-t írt fel. Lehet belőle gond, ha reggel veszem be, és este nagy mennyiségű alkoholt fogyasztok?

Figyelt kérdés
Fiatal, 19 éves lány vagyok.Vérnyomásom alapvetően alacsony, de a pulzusom magas, és múltkor a vérnyomásom is felkúszott pszichés alapon(nagyon izgulós vagyok)és elég rosszul voltam.Napi 25 mg-ot kellene szednem ebbőla gyógszerből.Nem vagyok nagy alkoholizálós típus, de pár hamarosan koncertre megyek, ahol jó néhány sör lecsúszik majd.Ha reggel veszem be abogyót, és este iszom rá, akkor már nem lehet gond ebből, ugye?
2009. ápr. 2. 21:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
- pár (eredetileg azt akartam írni, pár napon belül koncert lesz)
2009. ápr. 2. 21:43
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Ez most magánvélemény lesz. Én a helyedben nem szedném ezt a gyógyszert, olvasd el a mellékhatásait:

"Nagyon gyakori mellékhatások: ..., testhelyzet változtatása során jelentkező szédülés"

"Gyakori mellékhatások: ..,szédülés, fejfájás, egyensúly zavarok, hideg végtagok (kezek és lábak), hányinger-rosszullét, gyomorfájdalom, hasmenés, székrekedés, terhelésre jelentkező légszomj, szívverés érzése a mellkasban"

De van még egy oldalnyi!!! Itt: [link]


És akkor még meg kell említeni azt a fontos dolgot, hogy nem lehet ám csak úgy abbahagyni, hanemiylen levezető kúra kell utána, folyamatosan csökkentve az adagot..

"Nem szabad a Metoprolol Z Hexal retard filmtabletta szedését hirtelen abbahagyni. Amennyiben a kezelés leállítása mégis szükséges, csak fokozatosan tegye, orvosa utasításainak megfelelően! A gyógyszert legalább két hét alatt, fokozatosan csökkenő adagokban kell elhagyni. A dózis fokozatos csökkentésével jusson el oda, hogy az utolsó négy napon már csak a napi 12,5 mg-os adagot szedje. "


Most őszintén, nem gyanús ez picit? Kicsit oylan beütése van mintha ez egy drog lenne, de minimum függőséget okoz..


Tényleg kell ez neked egy kis magas vérnyomás miatt? Inkább sportolj, az önbizalmat ad -> kevésbé fogsz izgulni, ráadásul olcsóbb és egészségesebb is mint gyógyszerfüggőnek lenni 19 évesen!

2009. ápr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazság szerint én is tartok tőle...Elég erős gyógyszernek tűnik.Ráadásul, mint mondtam, legtöbbször alacsony a vérnyomásom, de néha annyira felhergelem magam, hogy rendesen felszalad,(illetve most először fordult elő, hogy rosszul is voltam)És hát alapvetően ez egy vérnyomáscsökkentő gyógyszer, és azért szedjem a 100 körüli vérnyomásommal, mert néha felmegy, mert nem tudom kontrollálni az érzéseimet/indulataimat? Az nem kéne, h ezt az alacsonyt mégjobban lenyomja, már így is sokszor szédelgek..Viszont amikor szarul lettem, bementem egy utamba eső rendelőbe, ott ajánlotta először az orvos ezt a szert..Aztán ma elmentem a háziorvosomhoz, aki egyetértett azzal az idegen orvossal..És nagyon kicsi dózis ez a 25 mg..Nem tudom mit csináljak=/ A sportot egyébként most kezdtem el(újra) , próbálok heti 3x 30-60 percet kocogni.
2009. ápr. 2. 22:33
 4/11 anonim ***** válasza:

Én inkább súlyzós edzést javasolnék, aerobbal kiegészítve, és megfelelő táplálkozással, gyakorlatilag életmódváltást! Ha megcsinálod, akkor a keringésed is helyreáll meg minden, ezerszer jobban jársz! Én pl 3 éve nem voltam már beteg.. Pedig előtte évente többször is. És alapvetően vékony srác voltam úgyhogy jó alacsony volt a vérnyomásom, csak kómáztam egésznap meg midnen. jó szar volt ígyutólag visszanézve! Örülök hogy váltottam..

Mindenesetre sztem neked is ez jelent megoldást, nem a gyógyszer: [link] ALAPISMERETEK, kb 4-5 odlal! Sok sikert

2009. ápr. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Beleolvasgattam, nagyon hasznos oldalnak tűnik, de majd megnézem tüzetesebben, ha lesz időm.Köszönöm!
2009. ápr. 3. 09:10
 6/11 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint előbb vmi szorongásoldóval kellene inkább próbálkozni, mint metoprolollal, vagy természetes úton megpróbálni levezetni a stresszt. Továbbá megkérdezném, hogy mennyi a pulzusod?

Az előző válaszoló(k)nak is írnám, hogy a metoprolol egy ß-blokkoló, ami csökkenti a pulzusszámot és a vérnyomást is. Azért kell fokozatosan elhagyni, mert ha hirtelen hagyod el akkor a pulzusod az egekbe szökne.

2009. ápr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát, volt h 2 napon keresztül minden egyes mérésnél(napi 3-4 mérés különböző napszakokban) 110-120 között mozgott...Az utóbbi pár napban viszont 54-80 között volt, tehát normál/kevés...Szrongásoldó alatt komoly gyógyszereket értesz, vagy gyógynövénykeverkek, természetes, növényi nyugtatók is lehetnek rám megfelelő hatással?
2009. ápr. 5. 21:53
 8/11 anonim ***** válasza:
én vagyok az első-második válaszoló, csak visszanéztem :) Én továbbra sem a gyógyszereket javaslom, a te gondod érzésem szerint a nem megfelelő keringés (mert a megfelelő keringés megfelelő vérnyomást és pulzust jelentene), ezt pedig a sport (konditermi edzés pl) és megfelelő táplálkozás megoldja! Persze te tudod, de én kerülném a gyógyszereket
2009. ápr. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én is idegenkedem a gyógyszerektől, főleg a komolyabbaktól..Az antidepresszánsok, nyugatók "érdekes" dolgokat hozhatnak ki az emberből..Abban biztos vagyok, hogy klinikai eset vagyok szorongás terén, és simán írnának fel gyógyszereket, de tudom, hogy ez nem megoldás, csak tüneti kezelés..a sport, és az egészséges életmód viszont helyrerakhatna..szóval úgy döntöttem, amint lesz pénzem, megyek (megint) konditerembe, és hagyok időt, hogy ez a módszer helyrepofozzon. :)
2009. ápr. 7. 13:18
 10/11 anonim válasza:

jó régi kérdés, de engem most érint,

ezért kérdezném, hogy megoldódott-e a problémád?

beszedted végül a gyógyszert?

ha nem, akkor szerintem ne is szedd, mert hasonló problémáimra nekem is ezt írta fel az orvos, én szedem már kb egy éve, de nem érzem, hogy hú de jobban lennék tőle,

sőt, most már szinte az összes mellékhatás kijött rajtam

2014. máj. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!