Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem tudom lenyelni a kapszulát...

Nem tudom lenyelni a kapszulát! Elég nagy, Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Dalacin 300mg-t írt fel az orvosom, napi 4x1-et kéne szednem és egyszerűen nem tudom lenyelni annyira beparázok hogy megfulladok vagy ilyesmi. Ha ezt elmondom az orvosnak mit fog csinálni vajon? láttam itt neten hogy létezik szirupként is, ha megkérem vajon ír fől nekem a kapszula helyet sziruposat? :S

Köszönöm a segítséget! :)


2011. júl. 23. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tedd bele egy evőkanál joghurtba, tejfölbe, és hamar lecsúszik. Nyugi, mindenki le tudja nyelni ezeket a vackokat, ha mondjuk torokgyulladásod van, és fáj, akkor mondd meg, hogy írjon szirupot.

A joghurtos dolog egy próbát megér, a gyerekeknek bevált.

2011. júl. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Két evőkanál között törd össze porrá, és nyeld le teával vagy gyümölcslével, de ne oldd fel az italban.
2011. júl. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az is jó megoldás ma 18:39, amit írt, v., ha van rajta csík és ketté tudod törni az is nagy segítség lehet. Ált. vízzel szokták bevenni a gyógyszereket és fel is tüntetik a papírján..
2011. júl. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


ma 18:42 vaok, most néztem meg hát ezt nehéz lenne össze v ketté törni..akkor marad a szirup, ha esetleg sok vízzel veszed be nm lenne könnyebb, v mit ír a papírja??

2011. júl. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kapszula csúszik, nem fogsz tőle megfulladni.A nyelved elejére (hegyére) tedd a tablettát, úgy vedd be valamivel, a nayg tabletta így csúszik könnyebben.A kisebb tablettákat a nyelveden hátulra célszerűbb tenni, mert azt meg úgy könnyebbb lenyelni.
2011. júl. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! felhívtam az orvosomat telefonon, és azt mondta hogy nyugodtan nyissam fel a kapszulát és teával, vagy egyéb folyadékkal bevehetem, illetve megihatom a port ami benne van! :)
2011. júl. 24. 02:08
 7/8 A kérdező kommentje:
illetve, kiegészítem azzal hogy írt ki mellé "Normaflor"-t, ha így akarom szedni!
2011. júl. 24. 02:10
 8/8 anonim ***** válasza:
:)akkor ez így elég jónak tűnik.
2011. júl. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!