Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Lehet-e belőle bajom ha a...

Lehet-e belőle bajom ha a zsírégető kapszulát kettévágom és úgy veszem be? Másképp nem tudom lenyelni

Figyelt kérdés
A kapszula elvileg természetes anyagokból készült, persze biztos van benne olyan anyag is ami zsírt éget, de konkrétan lehet e belőle bajom azon kívül, hogy mondjuk nem fejti ki olyan intenzíven a hatását?
2011. szept. 27. 14:21
 1/6 anonim válasza:
0%
Téged se az eszedért szeretnek.
2011. szept. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Kapszula, vagy tabletta? Ha tabletta, akkor nem hiszem, hogy ártana. Ha kapszula, akkor kipotyog belőle a hatóanyag.
2011. szept. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

kedves második válaszoló:

Kapszula, nem tabletta. Kipotyog egy kicsi de csak nagyon kevés ha szétvágom.


kedves első válaszoló:

Nem értem miért hülye kérdés? Rengeteg kapszula csak azért van olyan formátumban mert büdös, vagy túl sokféle hatóanyagot sűrítenek bele. Olvastam már olyat is hogy konkrétan a gyártó írta oda a kapszulához, hogy igen, szét lehet bontani és a tartalmát mézben elkeverni stb.


Értem én, hogy így kevésbé fejti ki a hatását, illetve, hogy a gyomorban kéne feloldódnia, konkrétan arra vagyok kíváncsi hogy tartalmazhat e olyan anyagot ami káros lehet ha a nyálkahártyában vagy a gyomron kívül szívódik fel.

2011. szept. 27. 14:41
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Kipotyog a hatóanyag... jesszus... gondolom, a szájába potyogna... vagy minimum egy kanálba.

Gyerekek, egyetek gyorsan valami szénhidrátot, az serkenti az agyműködést! :)


A kapszula azért kapszula, mert úgy tud bélben oldódni és onnan felszívódni. Ha kiszeded a tartalmát, a gyomrodban fog oldódni, emésztődni, nem jut el a bélig.

Hacsak nem éhgyomorra veszed be, nem hiszem, hogy bajod lesz tőle. Éhgyomorra kimarhatja a gyomrodat, nem tudom, miből van.

Viszont kb. semmilyen hatása nem lesz, de akkor meg minek szeded?


(Mondjuk amúgy sem értem, minek, nincsenek csodaszerek, ha lennének, nem lennének kövér emberek.)

2011. szept. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem, a kapszula nem azért kapszula. A kapszula zselatinból van, nedvesség hatására azonnal oldódik, ha a szádban tartod, pillanatok alatt ott is. (azért ragad hozzá a szádhoz) Azért kapszula, mert a benne lévő anyagra nincs jó hatással a tömörítés, ezért nem készítenek belőle tablettát.
2011. szept. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nos azért bajlódok vele, mert már kidobtam rá a pénzt (egy kedves barátomtól vettem meg), igy szeretném hogyha el is tudnám használni. De ilyen nagy kapszulát egyszerüen nem tudok lenyelni, van aki nem tud, én is ilyen vagyok, sajnos ezt nem vettem számításba.


Andizsuzsi válaszát viszont köszönöm.

2011. szept. 27. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!