Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek fáj a meghalás?...

Szerintetek fáj a meghalás? Mi érez az olyan ember, aki "éppen hal"?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kicsit bután hangzik az, amit kérdezni szeretnék, hogy "éppen hal", de ez nem egyenlő azzal, hogy haldoklik, mert az egy hosszabb folyamat is lehet, de nekem most nagyon fontos lenne erre a válasz.


Lérem, hogy csak olyan írjon, aki segítő és támogató válaszokat tud adni. Köszönöm.


2011. júl. 24. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ez nyilván függ a módjától is, de állítólag eleinte rossz, utána meg óriási boldogságot meg megnyugvást éreznek. Legalábbis nekem ezt mondták a hallottak :))) (na jó nem, hanem ezt olvastam sok olyan embertől aki halálközelben volt)
2011. júl. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

ezt senki sem tudja megmondani, mivel aki már átélte a "halált" az már nincs közöttünk, így el sem tudják mondani. Szóval aki "éppen hal", tőle sajnos már nem lehet megkérdezni.


találgatások vannak, de ezt soha senki nem fogja megmondani neked. Még az sem, aki esetleg halál közeli élményben volt, mert kettő két különböző dolog

2011. júl. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ez így van. Nekem volt halálközeli élményem: műtét közben kétszer leállt a szívem váratlanul és újra kellett éleszteni. Másodszorra alig bírtak visszahozni, nem akartam élni. Azokra az emlékekre emlékszem, ma is, jól, ezért nem a haláltól félek, hanem a test szenvedéseitől.


Ezért kérdeztem a kérdésemet. Olvastam egy csomó könyvet, hogy ne féljek, de nem segített semmit. Hiába tudom, hogy hova megyek, hogy van odaát, az odaátig el kell jutni, és az az igazi Félelem a számomra. Nagyon-nagyon komoly félelem.

2011. júl. 24. 20:51
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok! Hát, ez így érthető, hogy ennyire félsz a dologtól, borzasztó ami veled történt.

Én születésemkor haltam meg majdnem, és anya is, anyának kevés esélye volt, rám meg azt mondták, hogy biztosan nem maradok meg, de mégis itt vagyok, és írok ide.:)

Én talán ezért abszolút nem félek a haláltól.

De viszont, ahogy látom nálad ez komoly traumát okoz, nem gondolod, hogy szakemberhez kellene fordulnod? Be érts félre, de ha ilyen szinten foglalkoztat a dolog, akkor idővel felemészt:S


23N

2011. júl. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ill.: ne
2011. júl. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
olyanra gondoltam aki már tényleg az utolsókat rúgta, és akkor érezte azt az eufórikus érzést. Ez már nem múlik el utána, mert aztán jön az eszméletvesztés és aztán a halál. De gondolom olyan is van, akinek nagyon rossz, szerintem attól függ, hogy épp mi "jön ki" akkor az agyból, mi szabadul fel. Azt megválaszolni, hogy van-e odaát valami vagy nincs, azt sokkal nehezebb mint ezt a kérdést
2011. júl. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
20.56: Kedves vagy, hogy vígasztalsz, de nem erről van szó. De azért nagyon köszönöm a válaszokat.
2011. júl. 25. 07:00
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
maga a halál biztos nem fáj. max az odáig elvezető állapot
2011. júl. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A hallottak és írottak alapján állítólag olyan fájdalmas és borzalmasan rossz meghalni, haldokolni akárcsak megszületni. Erre már nem emlékszünk de gyermekkori félelmeink valószínűleg erre vezethető vissza. Én ebben a verzióban hiszek. Sok rokonom, ismerősöm mellett voltam utolsó percekben és pontosan olyan. Nagyon rossz és már akkor megkönnyebbülés ha látod legalább eszméletlen a haldokló és nem érzi. Tudom előbb-utóbb mindenkinek üt az utolsó órája de nem kívánom senkinek, magamnak meg pláne :-)))
2015. júl. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!