Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen fajta diéta vagy...

Milyen fajta diéta vagy gyógyszer segit, ha candida van jelen a szervezetben?

Figyelt kérdés
40 éves vagyok és sajnos valahogy sikerült annyira legyengülnie az immmunrendszeremnek,hogy meg támadta ez a gomba.Az orvosom ennyit mondott,ja meg hogy éljek kimélő élet módot.De akkor most ez mit is jelent?Nem rég lettem tul egy válláson,plusz egy költözés a fiammal.Igy most egyedül vagyok,és igen rossz időszakban...Aki tudna abban segiteni,hogy mit vegyek mit egyek az irjon kérem!nagy kelések vannak egy-két helyen,és sokat hiztam is pedig szinte állandoan megy hasam.Nagyon kivagyok bukva sokat sirok..
2011. júl. 29. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:

1. cseréld le az orvosodat

2. ne higgy "méregtelenítésnek" (az csak fokozza a bajt, a hasznos baktérium elpusztul, és teret ad a gombának)

3. létezik egy nagyon durva candida diéta (teával ki lehet egészíteni, ld. biobolt), szénhidrátmegvonáson alapul - sokáig tart, asszem fél év. Nézz utána a neten. Semmi cukor, élesztő, finomított liszt, hús és gyümölcs módjával. Ez a súlyproblémát is megoldja "mellékhatásként".

---

Személyes vélemény: mégiscsak kéne egy másik orvos és egy teljes kivizsgálás. A leírt tünetek NAGYON NEM candidára utalnak, vagy lehet, hogy van gomba, de mellett lesz ott még más is. Fordulj belgyógyászhoz, nehogy késő legyen...

2011. júl. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod,és a segitséged.Én is utána néztem a neten miután haza jöttem az orvostol,nagyon sok tünetem meg eggyezik pl:rettenetesen hullik a hajam,sokat fáj a fejem,nagyon depresziv vagyok,és hát a hasmenés.vagy csak egyszerüen 1 nyzgtatóra lenne szükségem?még soha nem ettem de már ez is eszembe jutott.Lehet az egész idegi alapon van.
2011. júl. 29. 11:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyugodtan elkezdhetsz egy 3-4 hónapos candida diétát, hidd el, jót fog tenni az életmódváltás lelkileg is. Neten találsz sok receptet, leírást. Lényege, hogy - mint írta az elôttem szóló - kerüld a pékárukat, élesztôt, ecetet, cukrot.

Mellette egyél valami multivitamint, ha hullik a hajad, akár olyat, ami hajhullás ellen van és probiotikumot.

Mellette pedig kérj egy teljes kivizsgálást - vérkép, ultrahang (gasztro, nôgyógyász).

2011. júl. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!