Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Úgy tippelem refluxom van....

Úgy tippelem refluxom van. Vény nélküli savlekötőt elkezdhetek rá szedni magamtól?

Figyelt kérdés
2011. júl. 30. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Miért tippelgetsz, miért nem mész el orvoshoz??
2011. júl. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
szerinted,mikor egy nap mondjuk 50 beteget lát például egy fül-orr-gégész,majd az én gombócérzésemmel fog foglalkozni.....ráfogja,hogy pszichés,azt kész.....
2011. júl. 30. 18:33
 3/11 anonim ***** válasza:
21%

és honnan tudod, hogy nem pszichés?


bírom, amikor valaki okosabb, mint az orvosok. Csak azt nem értem, hogyha neked az orvos tanácsa nem jó, miért egy anonim oldalon kérdezgetsz, ahol ki tudja, milyen emberek adnak tippeket?

2011. júl. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A savlekötő nem jó a refluxra, arra van gyomorszáj összehúzó készítmény!

A családorvostól kérj beutalót gasztroenterológiára, ott kivizsgálnak rendesen, és a megfelelő gyógyszert írják majd fel!

A sav tönkre teszi a fogaidat, nyelőcső-, vagy gyomorfekélyt is okozhat.

2011. júl. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
azért gondolom,hogy reflux,mert volt már a tágabb családomban,akinek ugyanezek voltak a tünetei,és neki az volt....nem gondolom,hogy a semmitől,pszichésen mondjuk ég a gyomrom,büfögök,marja a torkomat a sav,vagy öklendezve köhögök...röviden soroltam csak a tüneteimet...egyébként pedig jártam már úgy,hogy nagy vagányan rávágta a háziorvosom a tüneteimre,hogy ááá,csak biztos pánikbetegség,mert szédültem,gyenge voltam,aztán kiderült,hogy vashiányos vérszegény voltam és nyakcsigolya kopásom van...
2011. júl. 30. 18:40
 6/11 anonim ***** válasza:
Most olvasom a "gombócérzést", na a refluxnál nem "gombóc" érzés van, hanem érzed ahogy a sav égeti a nyelőcsövedet, és a lehelleteden is érezni!
2011. júl. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nem idióta orvoshoz kell menni. ennyire egyszerű
2011. júl. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
bocsi,majd megmondom a háziorvosomnak,hogy egy idióta...egyébként tényleg az:)
2011. júl. 30. 18:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem a Gaviscon nevû (rágótabletta vagy suspenzió) van használt. Gasztroenterológus javasolta gombócérzésre (reflux) vizsgálat nélkül szakrendelésen.
2011. júl. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Figyi, szabadon választhatsz orvost, ha a jelenlegi idióta, miért nem mész el egy másikhoz?

Egyébként ha kezdődő refluxra gyanakszol, akkor ne gyógyszerezz, hanem alakítsd át az étrended, savas ételek visszaszorítva, ÉS menj el dokihoz. Az orvosváltás baromi egyszerű, elmész a másik dokihoz és azt mondod, mától oda szeretnél járni, a többit az asszisztens elintézi. De az nem állapot, hogy nem bízol az orvosodban.

2011. júl. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!