Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hiába szedem a savlekötőt,...

Hiába szedem a savlekötőt, ugyanolyan savas maradok. Tippek?

Figyelt kérdés

Egy hét van még a hasi ultrahangig, nem tudom, hogy érdemes-e váérnom addig, vagy menjek dokihoz.

Pantoprazol sandozt szedek, 20 mg-os, minden reggel egy órával étkezés előtt. A vicc az, hogy egy hétig hatott, semmit nem éreztem, amit nem kellett volna. Elmúlt a rossz szájszagom, a rossz szájízem, és az égő nyelőcsövem.


Aztán viszont a következő héten minden előjött újra - a gyógyszer ellenére. Nem tudom, mitől lehet. Hétvégén máshol vagyok, mint hétköznap. Ha bármit is csinálnék hétköznaponként, ami felerősítené a tüneteket, hétvégén tényleg semmi különöset nem csinálok, amitől fent kellene maradnia...


Ha pl. csupa olyan dolgot csinálok szerdán, amitől savas leszek, de csütörtökön ugyanúgy beveszem a gyógyszert, a szerdai tüneteknek el kellene tűnni, nem? (csak példálóztam)


2011. okt. 23. 12:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Iktasd ki a kv-t, csokit, zsíros, fűszeres, savas ételeket (alma, citrusfélék, stb.).

Szénsavasat, puffasztó ételeket is kerüld.

Egyszerre keveset és könnyűt egyél.

Égő gyomorra jó még a hideg tej.

Lefekvés előtt ne egyél közvetlenül, valamint evés után is megemelt mellkassal feküdj (ha ledőlsz).

A fehérje tartalmú ételek erősítik a záróizmot, így nem fog annyi sav jönni.

2011. okt. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!