Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek állandó gyomorkorgá...

Mit tegyek állandó gyomorkorgás ellen?

Figyelt kérdés
Már jó ideje állandóan korog a gyomrom. Csak úgy fekszem az ágyon és elég hangosan megmordul. Zavaró, és másnál nem szokványos, sokan felfigyeltek már rá. Mit tegyek? Mitől lehet? 19/F
2011. júl. 30. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan az éhségérzet miatt van, ha nem fogyókúrázol. Ekkor ugyanis nem szűkül a gyomor, ezért ha gyors az anyagcseréd, hamarosan követelőzni kezd a gyomrod, a hangjával pedig nem lehet mit csinálni. Én fogyókúrázom, és nekem kb. két nap után megszokja a gyomrom a kisebb mennyiséget, ezért nem követelőzik hangosan. Csak azt tudnám ajánlani, hogy többször egyél és kevesebbet, ha pedig gyors az anyagcseréd, egy kicsit többet is ehetsz -ez persze a súlyodtól függ. 16/L
2011. aug. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Újra az első válaszoló:

Ha megteheted kockázat nélkül, olyan ételeket egyél, amelyek szinte "felpuffasztanak", mert sokáig kell őket emészteni, például bármilyen rizs, tésztaféle, kenyér, de tényleg a legjobb, ha inkább egyszer-egyszer megeszel egy almát/barackot/bármit, és talán elmúlik.

2011. aug. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha az előző hozzászóló tanácsai nem segítenek, akkor lehet, hogy más a baj. Ha kevés rostot eszel, vagy nagyon keveset iszol, esetleg egyáltalán nem sportolsz, olyankor nem érzed szükségét az ürítésnek és "benn marad" a cucc, ez okozhat állandó, hangos gyomorkorgást, nekem ilyen volt. Sokáig én sem jöttem rá, hogy ez a bajom, csak tömtem magam csokival, cukorral, meg minden ilyesmivel...

Én nem mentem ezzel orvoshoz, de hasonlított a székrekedésre. Itt találsz róla információt:


[link]

2011. aug. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!