Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Állandó szorongás és pánikbete...

Állandó szorongás és pánikbetegség menyni idő alatt alakíthat ki gyomorfekélyt?

Figyelt kérdés

Több mint kéthónapja áll fenn ez a szorongásos állapot, és folyton érzem a gyomrom, ha sokáig nem eszem, akkor görcsöl is. Ez ugye még nem fekély?

L/18


2011. okt. 19. 17:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy még csak "gyomorideged" van.

Két hónap elég sok idő...a szorongás okát kéne megszüntetni, mert tényleg lehetnek komoly következményei.

Meg lehet tudni, hogy mi váltotta ki?

2011. okt. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem igazán tudom mi váltotta ki... De végül is a pánikbetegségnél nem is annyira a kiváltó ok számít, nem? CSak olyan jó lenne, ha 18 évesen nem lennéenk iylen problémáim :( Már eléggé el vagyok keseredve... A szorongás össze tünete végigment már rajtam...
2011. okt. 19. 18:13
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen, a gyomorfekély tipikus pszichoszomatikus betegség, de 2 hónapnál több kell, hogy kialakuljon.

"ha sokáig nem eszem, akkor görcsöl is"

Ha nem eszel hajlamosító tényező, egyél.

2011. okt. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Valamitől pánik beteg lettél...azért az nem szokott egyik pillanatról a másikra kialakulni.

Egyáltalán tényleg pánikbetegségről van szó? Milyen tüneteid vannak?


Azért kérdem, mert én erről tanulok...

Voltál már szakembernél ezzel? Nem gondoltál még rá?

2011. okt. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Pánikrohamok, állandó szorongás és hasonlók... Igen voltam szakembernél, homeopátiás szereket adott...
2011. okt. 20. 21:23
 6/12 anonim ***** válasza:
És a pánikrohamok miben nyilvánulnak meg? Milyen tüneteid vannak olyankor?
2011. okt. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
hát nagyon gyors pulzus, van hogy olyan gyors hogy szinte már nem is érzem (összefüggőnek tűnik), meg nagyon erős kézzsibbadás. De volt már hasmenés is... Ha épp csak szorongok akkor általában szédülés, az átlagnál magasabb pulzus, enyhe zsibbadás, fáradékonyság...
2011. okt. 20. 22:18
 8/12 anonim ***** válasza:

Milyen szakember volt az?


És mikor érzel pánikrohamot? Mert, hogy általában kiváltja valami..pl. egyeseknél a tömeg.

Nekem kicsit furcsa, ahogy írsz róla...olyan mintha valójában nem is lenne pánikrohamod, vagy legalábbis nem az...

2011. okt. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
hát akkor volt először mikor nagyon felhuztam magam és akkor zsibbadt a kezem is. utána ha kézzsibbadást éreztem már egyből bepánikoltam mert féltem hogy megint rosszul leszek. de pl a tömegkozlekedesi eszkozokon vagy plazakban mindig erős szorongás fog el.
2011. okt. 20. 22:44
 10/12 anonim válasza:
amiket leírtál, az mind igaz rám :( Annyi a különbség, hogy nekem nem hasmenésem, hanem hányingerem szokott lenni (amitől nem leszek éhes, elkezd fájni a gyomrom, és csak romlik a helyzet, mert félek, hogy éhen fogok halni). Nem bírom a tömeget, ezért utálom a buszokat. Zsibbad a kezem, az arcom, ver a víz stb. Szóval teljesen megértem a problémádat. Amúgy próbáltál már valami "szert" ami használt? 18/f
2011. dec. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!