Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mire utalnak ezek a tünetek?...

Mire utalnak ezek a tünetek? - nagyon fontos -

Figyelt kérdés
Anya ma hazajött a munkából,mert rosszul érezte magát.Nyomást érez a fején,de nagyon és zsibbad a szája meg nagyon gyenge. Már több napja panaszkodik fejfájásra.Ma már sajnos nem tud elmenni az orvoshoz,csak holnap,de én annyira félek,hogy valami történik vele. Mire utalhatnak ezek a tünetek ?
2011. aug. 3. 22:27
1 2
 1/13 sine.lacrimna ***** válasza:

Szerintem édesanyád pontosan tudja mikor kell orvoshoz fordulnia.

Ha olyan rosszul lenne hívna ügyeletet vagy mentőt.

Nyugodj meg inkább és alvás!

2011. aug. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az az igazság,hogy már több napja éjjeles és nappal ugye nem tudja normálisan kipihenni magát meg sokat stresszel.Emiatt is lehet? Én annyira félek. :(
2011. aug. 3. 22:30
 3/13 sine.lacrimna ***** válasza:

Lehet.

Nyugodj meg.

Teljesen normális ha izgul az ember az anyukája miatt.

De ő felnőtt és tudni fogja mikor kell neki orvos.Szerintem

2011. aug. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kedves lacrimna!

Ebben pont nem vagyok biztos. Mármint hogy az anyukák mindíg tudják, mikor kell orvoshoz fordulniuk. Ha a kedves kérdező ideges emiatt, akkor lehet jogos is. Ilyenkor talán a legjobb lenne hozzábújni, és megkérdezni, mi a baj.

2011. aug. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
nagyon erős migrén, vagy stroke előjele, nem játék, orvoshoz mihamarabb - akár ügyeletre is mehettek
2011. aug. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 sine.lacrimna ***** válasza:

Kedves 22:54-es .Már elmondta,ha olvastad.

Nem kéne riogatni éjszaka egy gyereket sem azzal hogy anyukája nem tudja mi a baja.

A gyerkőc érdekében én itt előtte nem fogok vitatkozni senkivel.


Kedves gyerkőc! Jó éjszakát NEKED! Próbálj meg aludni szépen!

Egy Anyuka

2011. aug. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
tudom,hogy aludnom kellene,de ezt még akkor is megkérdezem.nem lehet,hogy ez egy pánikroham?most beszélgettem vele,azt mondta már többször is volt ilyen,csak nem mondta,hogy ne idegeskedjek miatta.(akkor remegett,nem kapott normálisan levegőt,halálfélelme volt és gyengeséget érzett).14 éves vagyok,de már nekem is volt pánikrohamom,nem is egyszer,szóval tudom milyen és amiket ő elmondott utalhatnak arra szerintem.Amúgy mostanában elég sokat stresszel is,mert most válnak apával,szóval biztos, vagyok benne,hogy ez is közrejátszik.
2011. aug. 3. 23:06
 8/13 anonim ***** válasza:

A pánikroham elég változatos tüneteket tud produkálni, szívtáji szorítást, nehézlégzést, halálfélelmet. A férjemnek szokott lenni és olyankor olyasmi tünetei vannak mintha infarktusa akarna lenni, ezért kardiológián ki is vizsgálták és mivel nem találtak szervi bajt, azt mondták pánikbeteg.

Pánikrohammal is elmehettek ügyeletre, ahol kizárják a nagyobb baj lehetőségét és ha valóban pánikroham, kap rá gyógyszert amitől jobban lesz és te is megnyugodhatsz.

Nincs ügyelet a közeletekben? Hívjátok fel, mondjátok el, hogy mik a tünetei, és kérdezzétek meg, hogy szükséges-e, hogy még ma lássa orvos.


Én sem szívesen riogatnék egy gyereket, de nem ismerem az anyukát és sajnos vannak olyan felnőttek akik csak akkor mennek orvoshoz amikor már nagyon nagy a baj. Nagypapámnak strókja volt és viccesen megjegyezte, hogy "Nincs semmi bajom, csak kettőt látok belőled" Először nem tudtuk, hogy komolyan beszél-e, aztán villámgyorsan hívtuk az ügyeletet.

2011. aug. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves lacrima!

A gyerek kérdezett, joggal. Nem lehet mindenkinek csak azt mondogatni, neked nem is annyira kocka alakú a fejed, aludj csak nyugodtan, majd én figyelek. És én nem riogattam. csak elmondtam, hogy bujjon oda anyukájához. Ez mindenképpen sokkal jobb, mint az, hogy aludjál, aludjál, rendben minden. Pedig sa fenét van rendben, anyuka.

2011. aug. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Jut eszembe kedves kérdező!

Szal marad az, hogy bujjál oda, és nyugtasd meg. Te sokkal többet nem tehetsz. És mivel írtad, hogy neked is volt már pánikrohamod, azért leírom, hogy ilyenkor a legfontosab a figyelem elterelése ( ezért is jó, ha odabújok anyukámhoz) halkan beszélek hozzá, és mondom neki, hogy ne kapkodja a levegőt, hanem nagyon kevés levegőt vegyen, ne ziháljon. Mert ilyen felfokozott állapotban pont nem a többlet oxigénre van szükség, ami csak fokozza a pánikot. És ilyenkor mondjatok egy verset, mesélj az iskoláról, hogy rád figyeljen, és közben nagyon nyugodtan lélegezzen. Ha nem javul a helyzet, akkor kb 30 perc után orvost kell hívni.

2011. aug. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!