Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magyarázzátok már el nekem...

Magyarázzátok már el nekem mit jelent, amikor azt mondják, hogy lement alfába? Ez nem vicc, én abszolut nem érte mi az, és miért kell csinálni. Nem vagyok már fiatal, de érdekelne. "Beszólók" kiméljenek! Köszönöm, ha elmagyarázzátok.

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha lemész alfába, akkor elérsz egy alacsony rezgésszámú állapotot, amikor minden könnyebben a fejedbe ragad. Ez egyébként alvás és ébrenlét közti állapot.


A "lemenni alfába" azt jelenti, hogy valaki relaxál, összpontosít. Az alfa az agyhullámokat jelenti: nyitott szemnél béta agyhullámokat, egyszerű csukott szemnél alfa hullámokat, alvás (és teljes relaxáció pl hipnózis) során théta hullámokat lehet elvezetni az agyból EEG segítségével. Mivel a látásunk az érzékelésünk nagy részét adja, ha az ember leül nyugodtan, elcsendesíti az elméjét, és becsukja a szemét, az agyhullámok megváltoznak és a figyelem a külső dolgokról hamar átkerül a belső történésekre. Az nem igaz, hogy az ember semmit nem érez, hanem megnyugszik, befele figyel, ellazul.

2011. aug. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Doruss ***** válasza:

Erről az agykontroll témában többet megtudhatsz, az agykontroll végülis ezen az alfa állapoton alapszik. Ha valaki szándékosan le akar menni alfába, általában úgy csinálja, hogy ellazul, becsukja a szemét és visszaszámol 10-től. Ha alfába jut, akkor valahogy az elméje elhatárolódik a körülötte zajló dolgoktól, a gondolataiba mélyed. Az is egyfajta alfa állapot, mikor valaki transzba esik. Sokmindent lehet alfában csinálni, "átprogramozhatsz" sok mindent, bizonyos technikákkal kontrollálhatod az érzéseidet, leküzdheted félelmeidet.

Ha valakit hipnotizálnak, az is alfa állapotba kerül.

2011. aug. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Doruss ***** válasza:

itt van egy link az agykontrollról - amikor relaxált állapotról beszél, az alfa állapotra gondol, olvasd el, ha érdekel:

*****

remélem, segíthettem! :)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. aug. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon kedvesek vagytok!
2011. aug. 7. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!