Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fiatal vagyok, de iszonyúan...

Fiatal vagyok, de iszonyúan fáj a hátam és a nyakam. Milyen masszázst lenne érdemes kipróbálnom?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, lány és az utóbbi időben egyre jobban fáj a hátam és a nyakam (emiatt pedig szinte állandóan a fejem is). Csontkovács nem jött be (fájt). Amúgy az ágyamat és a párnámat már lecseréltettem (szakszerű segítséggel) és rendszeresen sportolok is, csak hát ilyen defektes vagyok...
2010. szept. 28. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

En a helyedben elmennek orvoshoz, es rontgeneztetnem, hogy kideruljon, hogy mi okozza ezt a fajdalmat, s aztan mar ellehetne kezdeni a kezelest.


Egy nyaki es gerinc fajdalomnak, nagyon sok kivalto oka lehet, de ezt csak rontgennel lehet kimutatni.


A masszazsok kozul a thai-general lenne jo, de lehetne gyogynovenyteakat is fogyasztani kozben,

mint mezei zsurlo es csalant.

2010. szept. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne orvoshoz fordulnod. Elsőként a fájdalom okát kéne kideríteni (ülőmunka, gerincbetegség, rossz testtartás, stb.) és utána jöhetne a kezelés is. Fontos tudnia az orvosodnak azt is, hogy mit sportolsz, milyen gyakran és milyen szinten.

Masszázst csak ezek ismeretében javasolnék, hiszen lehet, hogy más úton is megoldható a problémád.

2010. szept. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is fáj a hátam a sok álláskor, valószínűleg a súlyfelesleg vagy a sok ülés miatti megváltozott gerinctartástól.
2010. szept. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3kg feleslegem van, futok (nem annyira a fogyás miatt, csak szeretem), a tartásom nagyon rossz. A csontkovács azt mondta, hogy nagyon le vannak tapadva az izmaim, sok kis ,,görcs van bennük" (ezt nem teljesen értem) és nem normális, hogy ilyen ,,laza" vagyok (vagyis, hogy normális emberek nem ilyenek).

Igazatok van, az első tényleg az orvos legyen, csak gondoltam még ezen a héten elmegyek masszázsra, hogy egy kicsit jobban érezzem magam. Jó lenne reggel kipattanni az ágyból és nem kimászni :)

Köszönöm a válaszokat!

2010. szept. 29. 00:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyogyfurdo hazilag. Jo sok mezei zsurlot fozol es azt a furdovizhez adod es abba belefekszel, es ez elfog lazitani.

Fekete nadalyto kenocsot vegyel es azzal kend.


En a nyaron probaltam ki ezt a masszazst, a thait es hasonlo problemam volt, es panaszmentes lettem.

2010. szept. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!