Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez mennyire "egészséges"?

Tündérpor kérdése:

Ez mennyire "egészséges"?

Figyelt kérdés
Naponta van, hogy négyszer mosok fogat, és még rágózom is. Hetente átlag kétszer mosok hajat, de legszívesebben többször is mosnám. Fülpucolót napi szinten használom, legalább két darabot. Amúgy nem vagyok tisztaságmániás, és igazából nem unatkozom, ez nem kényszercselekedet, csak jó érzés a friss lehellet és a frissen mosott haj. A kérdés az, hogy a heti két - három hajmosás vagy a napi négy (legalább)fogmosás nem károsítja a hajat és a fogakat? Csalános sampont és mentolos fogkrémet / rágót használok.
2011. aug. 10. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is 2 naponta mosok hajat, volt amikor naponta. Nem érdekel káros-e vagy sem, így érzem jól magam. Fogmosás ha itthon vagyok, napi 3, amúgy meg 2. Fültisztítót én is használok napi szinten.
2011. aug. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szóval szerintem nem vagy ezzel egyedül:)
2011. aug. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha hetente mosok hajat, akkor még a negyedik napon se kell összekötni, elfogadható. Utána már zsíros, de össze lehet kötni.

Ha hetente kétszer mosok hajat, már harmadik nap csúnya és általában össze kell kötni.

Amikor kétnaponta mostam, akkor, ha egy nap mégis kimaradt és harmadnapos volt, már MINDIG össze kellett kötni, mert addigra csúnya volt. Másodnapra se volt már szép.

2011. aug. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Minél többször mosod a hajad, annál gyorsabban zsírosodik.


Fogmosás önmagában nem káros, sôt. Viszont a fluoridos a fogkrémet túl lehet adagolni (abból bôven elég napi 1, max 2 alkalom). Ne mosd túl erôsen és ne közvetlenül kaja után (mert a savas ételek puhítják a zománcot, meg kell várni, amíg helyreáll a száj PH-értéke). Legjobb, ha váltogatod a fogkrémeket.


Rágózás a benne lévô édesítôszer miatt hasmenést és a hiába való nyáltermelés miatt túl sok gyomorsavat okozhat, nem egészséges.


A fülpucolót csak a fül külsejének megtisztítására szabad használni, különben csak visszanyomod a füledbe a zsírt vele és nem jön ki, mi magától kijönne.

2011. aug. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. aug. 14. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!