Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 1 hete fájdogál a torkom,...

1 hete fájdogál a torkom, próbáltam vény nélküli szerekkel meggyógyulni, kicsit jobb lett, viszont ma a jobb oldalon, a nyirokcsomóm eléggé fáj, meg nagyobb is. Erre antibiotikumot kell már szednem?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Orvos...
2011. aug. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kút ***** válasza:
Napi 10 g C-vitamin:))
2011. aug. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi,nem olyan vészes a fájdalom,hogy ne bírnám ki,csak kellemetlen,de majd a szervezetem elvégzi a dolgát:) remélem:)
2011. aug. 16. 17:49
 4/9 anonim ***** válasza:

"Napi 10 g C-vitamin:)"


Ha vesebeteg, ezzel tovább rontod a GFR-jét. Ha nem vesebeteg és tartósan ennyit szed, vesebeteg lehet.

Továbbá a C-vitamin náthaellenes hatását egy tanulmány se tudta egyértelműen bizonyítani.

2011. aug. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi kedves utolsó hozzászóló...tényleg mindenhol nyomatják ezt a C-vitmaint,meg társait,pl.Lenkei,és nem igazán tudom,hogy pl.mikor nem vagyok beteg milyen multivitamint szedjek,szedjek-e egyáltalán,mivel erősítsem magam,mert elég kevés zöldséget és gyümölcsöt eszem..egyébként pedig volt már vesekövem,vesecisztám,szóval én nem nagyon erőltetem ezt a C-vitmaint:)
2011. aug. 20. 15:03
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha beduzzadtak a nyirokcsomóid és fájnak az gyulladásra utal, amire lehet kapnál antibiotikumot, ami érdekesebb ha az se használna, mert akkor hasonló tünetek nélkül lehet akár mononucleosis (nekem volt), ami veszélyes is lehet ha nem pihen és diétázik vele az ember akkor szétdurranhat a lépe, és rámehet a mája.


C vitamin!!!!! Nem győzöm hangsúlyozni hogy mekkora baromság ha nem szeded! Mi az hogy egy tanulmány se bizonyítja???? :D Ez hülyeség... A szervezetedben nap mint nap képződnek úgynevezett szabadgyökök, ezek olyan vegyületek, amik baromi rektívak mert van nekik egy darab elektronjuk párosítatlan állapotban, de azok párban szeretnek lenni. Emiatt mindent megtámadnak... Sajnos bizony még azt a buta kis vegyületet is amit dns-nek hívunk, ha pedig annak a szerkezete változik az tumor képződést okozhat, de ez a kissebbik gond, mert szerencsére a dns-nek nagyon jó javító enzimjei vannak, de ez nem igaz a mitokondriális dns-re. A mitokondrium olyan mintha a sejted erőművei lennének. Ezeknek saját dns-ük van és sajnos annak nem olyan fejlett a javító rendszere mint a sejtmagi dns-é. Így könnyen károsodik, ami hatványozottan káros, ha esetleg örökletesen kevés mitokondrium van a sejtjeidben, vagy csak kevés bennük a saját dns-ük. Lényeg a lényeg ha a szabadgyökök bekrepáltatják a mitokondriumaidat azzal a sejtjeid a termelődő energia körülbelül 95 %-át elveszti... Energia nélkül pedig nem működik ugyebár az összes folyamat a sejtjeidben és egy csomó bajt okozhatnak, amiről tudnék még neked írni, de most nem akarok csak majd akkor ha még mindíg nem hiszitek el. Szedjetek c vitamint!! Az ha meg veseköved van, az azért volt mert keveset iszol... Sok folyadék mellett szdhetsz akár napi 2-3 gramm c vitamint akkor se lenne köved :)

2011. aug. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
napi 2-3 liter folyadékot iszom,ittam is mindig...tehát nem hiszem,hogy ettől volt vesekövem,meg cisztám....azért gondolom,hogy a C-vitamin szedésének is van határa...napi hány mg?
2011. aug. 20. 16:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Én napi 1000 mg-ot szedek és 2-3 litert iszok, soha semmi baj, nem volt vesekövem, abban persze igazad, van, hogy a cisztát nem a kevés folyadékbevitel okozza. Tudtommal elvileg nincs felső határ ha mellette többet iszol, bár a napi 10 gramm picit túlzásnak hangzik :). De, ha hajlamos vagy vesekőre napi 500 mg sok folyadékkal szerintem nyugodtan mehet ;). A lényeg amúgy, hogy a napi 2-3 liter alatt olyat érts, ami úgymond "higítja a véred". A leves nem számít folyadékbevitelnek mivel sós, fűszeres, van benne szárazanyag, ami vizet beviszel vele az bőven elhasználódik az általa bevitt slakanyag "kimosására", sőtt, gyakorlatilag több vizet vesztessz vele nettóban. Ez igaz még a kávéra a sűrű gyümölcslevekre ilyesmi. Igyál nem nagyon erős teát, ásványvizeket, sőtt ha szerencsés helyen laksz és jó akkor akár csapvizet is ihatsz. Meg persze bármi mást is csak ne kávén és levesen élj :). Persze ha nagyon c vitamin ellenes vagy akkor más antioxidánssal is elérheted a kívánt hatást. A paradicsom piros színét egy likopin nevű vegyület okozza, ami szintén nagyon jól véd a szabadgyököktől, tehát ehetsz helyette sok paradicsomot is ha úgy jobb, nem kötelező egyből tabláttában bevinni. Na és ott a jó öreg savanyú káposzta
2011. aug. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kút ***** válasza:

Szent-Györgyi Albert napi 18 g C-vitamint evett és 93 évesen halt meg. Veseköved és cisztád sztem nem a C-vitamintól lesz, hanem inkább a magas ásványianyag tartalmú víztől vagy éppen a rossz klórozott és ezernyi vegyszerrel szennyezett csapvíztől. Legegészségesebb víz a tiszta forrásvíz vagy a desztillált víz mely desztillálás után energetizálva lett.

Jelentős antioxidánsok a különböző polifenolok is. Ez emgtalálható az almában, szegfűszegben(nagymennyiségben), zöld kávéban.

Minden növényben található antioxidáns úgyhogy a lényeg a sok zöldség-gyümölcs fogyasztás.

2011. aug. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!