Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kerültél már olyan élethelyzet...

Kerültél már olyan élethelyzetbe, amikor összejött minden, kiborultál és nagyon nehéz volt?

Figyelt kérdés

Nektek mi segített?


Nekem konkrétan az a problémám, hogy otthon élek apámmal, aki elég idegbeteg és a nagymamámmal, aki idős koránál fogva elég szenilis. 3 hónapos terhes vagyok, a párom is otthon él, 50 km-re, még tanulunk. Ő nem várja a babát, néha felhozza, hogy nem igéri, hogy sokáig együtt leszünk, és ha igy alakulna, akkor ne számitsak semmiféle támogatásra sem kb. Apám üvöltözik, ha ugy van pofoz, ilyesmik. Nagymamám gyakran esik el, nem lát, már ha csak ő lenne a probléma oka is sok lenne. Állandóan figyelni kell, hogy merre megy, ezért sem tudunk elmenni ugy, hogy ne lenne itthon valaki. Páromnak a szülei nem örülnek a leendő babának, és az enyémek sem. Néha, mikor fel kelek, úgy gondolom, hogy jobb lenne átaludni az egész napot, fel sem kelni...

Ti kerültetek valami hasonló helyzetbe? Igazából én kimegyek a parkba, üldögelek, az az egy, ami jó. Bár negyed óránál tovább vagyok el, kapom az ordítozást itthonról...

Az iskolát elkezdem, biztos leköt valamennyire, de kíváncsi lennék, más is került-e már hasonló cipőbe?


2011. aug. 16. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Hm. Azért ez nem pont így működik.

Az, hogy nem igéri a kedves párod, hogy sokáig együtt lesztek, az felér egy szakítással, csak még nem lett kimondva. Viszont: pereld be, a tartásdíjjal tartozik a gyereknek. Jól fog jönni az a pénz. A bíróság fogja kötelezni, hogy fizessen. Ha nem akarta a gyereket, húzott volna gumit.


A többi miatt nem irigyellek.

2011. aug. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Amikor együtt vagyunk, általában nem bunkó vagy flegma, csak ha szóba kerül a gyerektéma, akkor hozza fel ezt, hogy nem ígéri, hogy évekig együtt leszünk, vagy akár amíg megszületik. és ha megszületik, hogy akkor is miből fogja eltartani, fogalma sincs, mert ha elmegy dolgozni, akkor sem fog eleget keresni. 10en néhány ezer forint havi tartásdíj.. Nem tudom...
2011. aug. 16. 15:35
 3/3 anonim ***** válasza:
A pasit szedd ráncba vagy szabadulj meg tőle, de a tartásdíjat igen is követeld meg! Apádat nyugodtan fenyegesd meg, hogy feljelented amiért erőszakos veled, és mivel téged üt... ez nem elég, de a kicsinek sem tesz jót ha mondjuk egy-egy ütés alkalmával a földön landolsz... ami a nagyidat illeti idősek otthona? meglehet hogy nem ártana ha kezdenél valamit... vagy költözz el, ha van rá lehetőséged... de hány éves vagy?
2011. aug. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!