Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek normalis a napi...

Szerintetek normalis a napi 3-4 szeklet?

Figyelt kérdés
Azzal kezdenem, hogy az elmult 8 honap alatt sikerult leadni 20 kg-t, rendszeres napi futassal es dietaval.Az legelejen kisebb hasmenest tapasztaltam, gondolom, ez annak tudhato be, hogy napi 2-3 kiados etkezesrol 5-6 kisebb etkezesre valtottam.Megjegyzem, hogy a mai napig az etrendem 40% komplex szenhidrat(teljes kiorlesu gabona, stb), 40 % feherje(jaurt, turo, tej, tojas, stb es 20 % zsir, inkabb omega 3, szarnyasbol, magvakbol).Reggeli edzesem elott mindig elvegzem a dolgom, hogy ne a palyan jojjon ram a nagydolog, edzes soran annyira megindul az emesztes, h utana azonnal ujra el kell vegezzem a dolgom.Tehat nagyjabol ketszer van van naponta szekletem.DE!!Tobbszor is egtortenik, h reggeli utan, de van amikor negyedszer is van.De a negyedszer az ritka. Sokat vitatkoztam errol masokkal, szerintuk nem normalis a napi 3-4 wc-zes, napi 1 kell, max. 2, mert ha tul sok van, akkor az azt jelenti, h rossz az emesztesem.Megjegyzem, h dieta elott panaszkodtam gymorbantalmakra, kis gyomorsav, de most hogy dietazom, nem panaszkodok bantalmakra. feltennem tehat a kerdest:normalis a napi 2-3X, ritkabb esetben a 4X szeklet vagy sem?Nem ulhetek annyir a wc-en amig egyszerre minden kijon, aranyerem lenne:)
2011. aug. 23. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
menny dokihoz. ez nem normális.
2011. aug. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Ó nem, nem! A napi egy, az csak a minimális, aminek muszáj lennie. A napi kettő jó, de a három sem sok. A hasmenésnek nem az az ismertető jele, hogy többször van, hanem az, hogy milyen az állaga. Ha a táplálék rohamszerűen, hígan, gázokkal dúsítva átszalad az emésztőrendszeren az a kóros.
2011. aug. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. A futás a legjobb sport! Nagyon jó súlyleadáshoz, gyorsítja az anyagcseréd, nekem is rengetegszer volt hogy futás után kellett wc-znem!

2. mivel több rostos dolgot eszel (teljes kiőrl. termékek, több gyümi, zöldség) értelemszerűen több a széklet, mintha csak fehérlisztes rostszegény dolgokat ennél.

3. felgyorsult az anyagcseréd. szerintem napi 3 még nem súlyos, a 4-szer... hát azt már nem tudom:/ kérdezz meg egy orvost, de nem hiszem hogy nagy baj lenne.


gratulálok a fogyáshoz!

2011. aug. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Normális a 3-4.
2011. aug. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyik előttem szólóhoz csatlakozom

Ha rendes az állaga akkor nem gáz. Nem egyszerre jön ki ennyi. Mivel sokszor eszel ezért több "adag" van egyszerre a szervezetedben amik nem fogják megvárni egymást, "úgyis ugyanoda megyünk" címen.

2011. aug. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!