Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Napi 2x széklet normális?

Napi 2x széklet normális?

Figyelt kérdés

normális a napi 2x-i széklet? /puha állagú+normál szín/ délelőtt+este 20/f

mitől lehet? nem eszek olyan sokat


2009. ápr. 18. 15:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
Inkább az a nem normális, hogy csak 1 * mennek az emberek. Elvileg az az egészséges, ha annyiszor mész wc-re, ahányszor eszel. ili
2009. ápr. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
hát nem tudom nekem azért volt furcsa, mert a családomba mki 1x naponta
2009. ápr. 18. 16:09
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jó, hogy tudsz menni 2-szer. Teljesen egészséges. Bárcsak én is így lennék ezzel!
2009. ápr. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint te egészségesebb vagy ezügyben. :) (első válaszoló)


Én van hogy 3* megyek, bár a 2 az átlagos

2009. ápr. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Persze ezzel nincs gond. (gond csak akkor lenne ha hasmenés lenne mert akkor nem tudnád megemészteni azt jelentené. A napi 1szeri is normális teljesen egyébként. A baj azokkal van akiknél napi 1szeri sincs meg..
2009. ápr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem akar a fene annyiszor menni, ahányszor eszik, napi 1 panaszmentes a legkényelmesebb, és az teljesen egészséges is.

Kérdésre válaszolva, ha mindig is így volt, és nincs más panaszod, pl. puffadás, kiürítetlenség-érzés a 2 közt, hasfájás, stb. akkor elvileg nem baj a napi 2.

Viszont ha hirtelen, mostanában változtak meg a wc-szokások, akkor érdemes még az elején megoldani a problémát, nehogy a kettőből később még több legyen, egyéb tünetekkel. (Sajnos van olyan ismerősöm, aki így járt - először "csak" vissza kellett mennie reggel, aztán lassan egész nap a wc-re ment...) Érdemes első lépséként probiotikumot szedni (pl. Normaflore, ProGastro), Activia joghurtot enni, - ez nem árt "fölöslegesen" szedve sem - és az étkezésben a szénhidrátokat (kenyér, péksütemény, tészta, édesség) csökkenteni.

2009. ápr. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Gyógyszertan tanárom mondta egyszer, hogy a napi háromtól a heti háromig egészséges. Lehet sok rostot fogyasztasz, azért is lehet, meg lehet hogy te két adagban szabadulsz meg attól amitől más egy adagban.
2009. ápr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
én is van, hogy háromszor megyek. iszom zöld teát is, lehet hogy ez is közrejátszik. szerencsére többnyire puha.
2009. aug. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem normális. De éppúgy lehet normális a heti három, mint a napi három, valóban. Az hülyeség, hogy csak a napi egyszeri a normális. Mostanában én is naponta kétszer megyek, de egyszer minimum, pedig eddig úgy voltam vele, hogy kb hetente háromszor. Úgyhogy nem tudom :S lehet esetemben nem normális, de amig nem lesz több, és az állaga sem változik meg, nem aggódom. Sztem te se aggódj, ha nincs mellette semmilyen panaszod.
2009. aug. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Persze, hogy normális. Én nem is tudom.. szerintem napi 1x még sosem mentem, ált 2-3.
2009. aug. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!