Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Normális, hogy ilyen hamar...

Normális, hogy ilyen hamar kell pisilnem ivás után?

Figyelt kérdés
Ha iszom (mondjuk csak 2dl vizet) kb. 15 percre rá nekem már wc-re kell mennem. De akkor már nagyon. Elég keveset iszom, de egyszerűen sose vagyok szomjas. Nagyon kellemetlen az, hogy próbálnám erőltetni, és ha sikerül meginnom 1,5 l vizet állandóan wc-re rohangálok. Fősulin így nem merek inni, mert eleve 90 perces előadások vannak és nem szeretnék folyton kirohanni a mosdóba. Normális hogy ilyen hamar kell pisilnem utána? 20/L
2011. szept. 7. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nem túlzol szerintem nem...
2011. szept. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszolóval!

A gyakori vizelési inger a cukorbetegségre is utalhat. Ha nem múlik el napokon belül én is azt tudom tanácsolni, hogy fordulj orvoshoz, vagy esetleg kísérletezz gyógyteákkal pl. citromfű tea, mert az sokat segít a vese ill. női bajokon, feltéve ha ilyesmi okozza a problémát. Nem kell megijedni, csak figyelj a tested jeleire és semmiképp nem igyál kevesebbet! Nekem sokszor akkor is előfordul, hogy sokat kell pisilnem, amikor lehűl az idő, mert nagyon fázós vagyok és egyfolytában vacogok, gondolom így az izmaim egyfolytában megfeszülnek és azért megyek gyakran pisilni.

2011. szept. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A cukorbetegséget kétlem, mivel azért jár gyakori vizeléssel, mert az illető állandóan szomjas, állandóan iszik.

Ellenben a felfázás valószínűbb. Viszont nem akarlak megijeszteni, de egy vesebeteg ismerősöm jár ilyen gyakran WC-re. Mindenképpen vizsgáltasd ki magad.

2011. szept. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

@ ma 14:00


Viszont ha mondjuk 0,6dl-t iszik egy nap akkor valószínűleg cukorbeteg.

2011. szept. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Felfázás? Igazából nálam ez nem most jött elő, hanem csak most kezd zavarni, mivel eldöntöttem hogy megpróbálok többet inni. Semmi egyéb nőgyógyászati gondom nincsen, legalábbis nem tudok róla, ciklusom is rendben van.
2011. szept. 7. 14:16
 6/10 A kérdező kommentje:
Sose vagyok szomjas, de tényleg nem, tornázni is szoktam és utána se. Levest szoktam enni, abból viszek be folyadékot, meg gyümölcsöt is eszem, de plusz folyadékot nem igényel a szervezetem.
2011. szept. 7. 14:17
 7/10 anonim ***** válasza:
én sem vagyok szomjas. de ha felfázom fél óránként szaladok a wcre vagy ha fázik a lábam egész nap akkor is szinte full színtelent pipizek
2011. szept. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
pontosan ugyanígy vagyok vele csak fiúba...ritkán vagyok szomjas, keveset iszom, hamar átmegy rajtam bár ha akarom akkor sokáig tudom tartani nah mindegy bocsi hogy írtam csak vissza szeretnék találni ide azért írtam ne tudok segíteni:/
2011. szept. 8. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Most találtam egy cikket, miszerint ez lehet sóhiány. [link]
2017. szept. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Azóta kiderült ennek a "jelenségnek" az oka?
2022. ápr. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!