Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A kényszeres hétvégi ivás...

A kényszeres hétvégi ivás szerintetek alkoholizmushoz vezethet?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez nem alkoholizmushoz vezethet, hanem már az. Hiszen kényszeres.
2011. ápr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a kényszeres hétvégi ivás az már alkoholizmus az én felfogásom szerint
2011. ápr. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy visszakérdezek, de mit jelent az , hogy "kényszeres"?
2011. ápr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez így nem stimmel. Ha kényszeres, akkor hogyan korlátozódhat pont a hétvégére? A kényszerbetegségek (evési stb) is állandóak - nem köthetők egy-egy naphoz.
2011. ápr. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A lényeg az, hogy pénteken és szombaton késztetést érzek az italozásra. nem bírok otthon ülni és csak ital hatása alatt tudom magam jolérezni a szórakozóhelyken.
2011. ápr. 1. 13:20
 6/10 anonim ***** válasza:
szerintem hagyd abba csinálj mást helyette. ez már alkoholizmus. én is ittam csak én naponta és rohadt nehéz volt abbahagyni. de én is így kezdtem.
2011. ápr. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És mennyi idő után fordult át napi ivászatba?
2011. ápr. 1. 15:26
 8/10 anonim válasza:
Szerintem, foglald el magad valami mással hétvégén és akkor talán ( nyilván ehhez akaraterő is kell) leszoksz róla. Menj görkorizni, sétálni, biciklizni stb.
2011. ápr. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
napontába úgy ment át nálam hogy megkívántam hét közbe és mindig vettem hiszen gondoltam kit érdekel semmi bajom se lehet tőle. aztán amikor mindennap megkívántam és vettem akkor döbbentem rá egy idő után hogy eliszom a pénzem. két sör két feles minden nap+ dugi pia a szekrénybe aztán elkezdtem borozgatni aztán otthagytam azt a társaságot és hirtelen abbahagytam, nagyon szarul éreztem magam sokáig. most is veszek havonta egyszer egy egy sört, igazából az a lényeg hogyha kívánod akkor ne vegyél. igyál helyette egy kólát.
2011. ápr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 homo ludensz ***** válasza:
Az alkoholizmus egy formája ez is.Van aki el van egy hónapig is ital nélkül de mikor fizetést kap akkor rátör a szomjúság és míg a pénzéből futja... Ilyen a játékgép szenvedély,és hasonlók. Az alkalmi ivászat is ha kényszerré válik akkor már be van épülve a személyiségbe és betegségnek számít.
2011. ápr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!