Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Folyadékfogyasztás iránti...

Folyadékfogyasztás iránti igény miért csökken le, amikor kevesebb a táplálékbevitel? Élettanilag.

Figyelt kérdés
Tehát ha keveset eszek, akkor szomjas sem vagyok, sőt alig megy le a torkomon egy pohár víz egy nap alatt. Ha sokat/normálisan eszek, akkor kívánja is a szervezetem a napi másfél-2 literjét. Ezek szerint az emésztéshez van szükség a több folyadékra? Ha nem dolgozik a gyomor, akkor a szervezetünk elvan a kevesebbel is?
2011. szept. 8. 10:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálam ez pont fordítva van,ha sokat eszem,akkor nem kívánom a folyadékot(max 1 liter),ha pedig nem eszem sokat,akkor simán megiszom a 3 liter ásványvizet egy nap,ezért inkább igyekszem nem sokat enni. :)


26/N

2011. szept. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Talán a só bevitel miatt, az ugyanis segít megkötni a vizet. Igaz, az előző válaszoló tapasztalata ellentétes, de nem is értem nála miért így működik, abban nem látok logikát.
2011. szept. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!