Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van igény arra, hogy az ezen...

Van igény arra, hogy az ezen oldalon felmerülő egészségügyi kérdésekre egészségügyi végzettséggel (orvos/diplomás ápoló/mentőtiszt/gyógytornász/gyógyszerész/. ) rendelkező személy adjon hiteles, érthető, szakmailag helytálló választ?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért, ha nem, miért?

Válaszaikat előre is köszönöm.


végzős orvostanhallgató


2010. jún. 19. 23:13
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Jó estét! Igen van ilyen dolgokra igény! Nézzél be sűrűn, és találsz olyan embereket az egészségügyi oldalon, akik bizony többféle problémával írnak ide be. Sőt babás anyukák is sokszor kérnek tanácsot.
2010. jún. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem igen, lenne igeny.

Valaha voltam, apolono, es neha tenyleg elkepedek, hogy mekkora baromsagokat tudnak irni, tanacskent egymasnak az emberek.

Ez az egyik fele, a masik, hogy remiszto, hogy emberek komoly problemakkal, nem orvoshoz mennek, hanem egy ilyen oldalrol varjak a csodat vagy en nem is tudom.

Szerintem sokan orulnenek, ha a valaszukra hozza erto valaszolna!

2010. jún. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem kifejezetten, mert


1. Sokan le sem írják normálisan a panaszaikat. Például: "Piros pötty, mi lehet?" vagy "Fáj itt, mi lehet?", de kedvencem, amikor beírják a laborértékek közül a "csillagosokat", de semmi kommentárt nem fűznek hozzá ("GGT: 85 HB: 110?"), még azt sem, hogy mi a panaszuk.


2. Sok az olyan jellegű kérdés, ami már a józan ész határát súrolja. Lásd példának a mai srácot, aki otthon a FAGYÓBAN akarta lefagyasztani a spermáját:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__9437..


3. Sok kérdés nem is "egészségügyi" jellegű:

"Rossz idő van és rossz kedvem", "Miért kell levetkőzni az orvosnál, biztos, mert perverz?", "Hogyan legyek lázas?" stb.


4. Sok kérdező csak azt a választ fogadja el, amit hallani akar, gondolok itt főleg a "Mivel lúgosítsak?" kérdésekre. Hiába írod le neki a fél klinikai biokémiát, te akkor is h.lye vagy, bezzeg a bioboltos 8 általánossal jobban tudja...


5. Sok Kérdező egyszerűen lesz@rja a kérdését. Hányszor volt olyan, hogy visszakérdeztem (pl.: "mindkettő lába dagad-e" vagy "mikor kezdődött, mióta tart, stb"), de egyszerűen nem válaszoltak.

2010. jún. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Igény biztosan lenne, de ezen az oldalon nem érdemes ezzel foglalkozni, itt ugyanis bármelyik válaszoló beírhatja, hogy ő diplomás orvos. Vannak direkt olyan oldalak, ahol orvosoknak lehet kérdéseket feltenni különböző egészségügyi témákban.
2010. jún. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet hogy lenne rá igény, de ez az oldal nem erről szól.

Arra vannak más portálok.

Én gyógyszerész-asszisztens vagyok, de nem szoktam ezt a válaszaimban feltüntetni, kivéve ha valakit meg kell győzni mert nem hiszi el a leírtakat.

2010. jún. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy van rá igény,mert akkor miért kérdez?Ha nem orvos csak szélhámos válaszol az ugy is kiderül a válaszbol.Az oldalon regiszrálni kell ahol orvosok válaszolnak a válasz és kérdés is megjelenik.Igaz,hogy elég sok hülye kérdést tesznek fel,valamin mosolyogni is kell nem?
2010. jún. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Igen van ra igeny,nagyon sok komoly orvosi kerdes van.A kerdeseket nem mindenki ertelmezi rendesen.
2010. jún. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

En szemely szerint nagyon orulnek,ha vki felvilagositana a gyogytornasz munkarol :)

Segitenel??

2012. máj. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!