Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Már körübelül egy hónapja fáj...

Már körübelül egy hónapja fáj a derekam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Középiskolás vagyok, egész nap ülök, és mivel elég magas vagyok kicsik nekem a székek, nemjó testhelkyzetben ülök és fáj a hátam, szerintem ettől van, mert csak akkor fáj ha ülök, akkor semmi baj ha egyenesen van a hátam, amúgy nincs semmilyen gerincferdülésem, jó a tartásom mert úsztam sokáig.Kenegetem krémmel, és most abbahagytama sulyzózást, de nem akar elmúlni. menjek orvoshoz? mit tudnak ezzel csinálni?
2009. ápr. 23. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
jobb lenne ha elmennél a dokihoz nehogy nagyobb baj legyen! hosszú távon kialakulhatnak más bajok is! Amúgy lehet becsípődött egy ideg vagy ilyesmi! de irány a doki!!!
2009. ápr. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a fájdalom nem sugárzik ki a lábakba, nem zsibbadnak a lábaid, nincs székelési vagy vizelési panasz, akkor nem kell rohanni a dokihoz, inkább mozogni kell, elsősorban olyat, ami a hátizmokat erősíti. Pl úszás háton, vagy gyorsban.

El lehet persze menni dokihoz, de nem hiszem, hogy más teendő lenne. Ha állandóan fájna, nem csak üléskor akkor irány a doki.

2009. ápr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nincs semmi olyan amit leírtál, köszi a tippeket, lehet az lesz hogy lemegyek párszor úszni megint:D
2009. ápr. 23. 21:57
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem menj el csontkovácshoz. Az nem doki, nem ad gyógyszert, csak megtekerget meg forgat valahogy, de én akárhányszor mentem mindig megoldódott a bajom (pedig egyszer egyik nyaki csigolyám ugrott ki a helyéről, és a dokik nem vették észre, csak a vak és öreg csontkovács, aki szószerint vakon rábökött h mét fáj a fejem már 3 napja reggeltől estig!)
2009. ápr. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A biztonság kedvéért nézesd meg egy orvossal (az rosszat nem tehet), de tapasztalatok alapján segíteni sem fog.

A csontkovácsot is kipróbálhatod.

Véleményem szerint azért fáj a derekad, mert nem jól használod. Én a helyedben Alexander-technika tanárhoz fogdulnék. Pl nézd meg ezt az oldalt: atstudio.hu

2009. ápr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!