Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kb.1,5 hónapja szűnni nem...

Kb.1,5 hónapja szűnni nem igazán akaró gyomorfájásra milyen nem orvosi alkalmazások léteznek amitől elmúlna vagy jól de legalábbis jobban leszek?

Figyelt kérdés
Vénynélküli gyógyszerre gondoltam. Egyéb alternatív mód (hashajtás,hányás stb.).Ügyeletre nem akarok elmenni mert már régi a dolog és félek ,hogy leszidna. Háziorvoshoz is részben ezért nem akarok elmenni.
2011. okt. 28. 17:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Ha azt már tudni fogod, hogy mi a kiváltó ok, lehet, hogy ezen a "vak segít világtalant" oldalon is tudunk ilyen tanáccsal szolgálni, de kivizsgálni és diagnosztizálni csak orvos hivatott. Az orvos elkerülésére egyetlen lehetőséged van, megvárod míg rákos lesz, perforálódik, rá megy más szerveidre, azután már csak egy kicsivel kell tovább tűrnöd a szenvedést, és végül már nem is lesz szükség orvosra, csak boncnokra. Arról meg már úgysem fogsz tudni.
2011. okt. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak arra gondoltam ,hogy valaki másnak is volt ilyen vagy hasonló problémája.
2011. okt. 28. 18:49
 3/11 anonim ***** válasza:
Próbálkozz gyógyteákkal,homepátiával! ezeknek adj egy esélyt kb 1. hetet,ha nem javul látványosan! IRÁNY AZ ORVOS!!!DE TÉNYLEG!!!
2011. okt. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Fogyasztasz tejtermékeket? Arra még nem gondoltál hogy esetleg tej, vagy éppen liszt-érzékeny vagy?
2011. okt. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Imádom a tejtermékeket. Állandóan fogyasztom.Mást nem is nagyon eszek. Este ittam először hideg vizet (benne 3 kávés kanál só,1 kávés kanál cukor magnézium plusszal feloldva) aztán minimális tejet külön. Aztán fogyókúrás teát (kiderült kb. 2 éve le is járt) és meleg vizet ( benne 3 kávés kanál só és 1 kávés kanál cukor). Most nem fáj annyira. Lisztérzékenységem meg már hamarabb kiderült volna.
2011. okt. 28. 23:07
 6/11 A kérdező kommentje:
Amúgy annyira nagy volt többek között ez a fájdalmam is (fáradtan ébredtem ma is kb. 3-4 kávé után (11-ig ittam meg ennyit délután 1 adagnyit ,hogy bírjam a tanulást) viszonylag normalizálódtam , már reggel iszonyú gyomorfájdalmam és szintén iszonyú fejfájásom volt.(kb. 10-ig vagy 1/2 11-ig 3-4 Cataflant vettem be. Estig 6-10 fájdalomcsillapítót (1 Algoflex Forte volt ezek közül Ilyen erős gyomorfájdalmam még talán sosem volt.)hogy hányni akartam,hogy elvigyenek az ügyeletre és beutaljanak a kórházba.
2011. okt. 28. 23:12
 7/11 anonim ***** válasza:

Milyen jellegű a fájdalom? Szúró, égető vagy görcsös? Ki szokott sugározni valamerre? Erősödik, amikor vízszintesen fekszel? Szokott fekete, szurokszerű székleted lenni?


Amúgy a FÁJDALOMCSILLAPÍTÓK (amiket te szedsz, mind az ún. NSAID kategóriába tartozik), NÖVELIK A GYOMORFEKÉLY KIALAKULÁSÁNAK ESÉLYÉT, mert csökkentik a "gyomorvédő vegyületek" termelődését. Szóval, gyomorfájásra semmiképp se vedd be ezeket, de ha jól tudom, ez bele is van írva a betegtájékoztatójukba.


Másrészt: a kávé iszonyatosan megemeli a gyomorsavtermelését, akinek gyomorpanasza van, annak szintén el kell hagynia a kávét!


Ilyenek miatt kellene elmenni az ORVOSHOZ, mert az "öngyógyítással" csak még nagyobb sz@rt csinálsz, és tényleg szép esélyed lesz egy komolyabb fekélyre, hosszabb távon pedig (a krónikus irritáció miatt) gyomorrákra.

2011. okt. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Aki ennyiféle rosszat tesz magának tudatosan, nem tudom miért kér tanácsot másoktól? Talán nem kéne ennyi kávé, előttem már valaki jól leírta mennyire káros.

Ha fogyni akarsz, akkor mozogj sokat, és ne fogyókúrás teákat igyál.

2011. okt. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha pedig imádod a tejterméket, akkor fogyaszt, de ne csodálkozz ha mindig fájni fog a hasad.
2011. okt. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti hozzászólónak írom,hogy a fogyókúrás teát és a többit azért ittam ,hogy ne fájjon annyira a gyomrom.
2011. okt. 30. 00:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!