Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet ez a fájdalom?...

Mitől lehet ez a fájdalom? Csontritkulás? Mozgáshiány? Vagy gerincferdülés lehet az oka?

Figyelt kérdés

Már egy ideje tapasztalom, hogy felkelés előtt fáj a derekam, mintha elfeküdtem volna, ilyenkor sehogy sem kényelmes és inkább felkelek.Reggel még fájdogál , aztán fokozatosan, mozgásra megszünik.Délutánra, estére semmi bajom.

Viszont akkor előjön a derékfájás, ha sokat ülök, órákig a gép előtt, vagy hosszú ideig hajolgatok (házimunka közben).

Ha hosszabb idő telik el úgy, hogy nem megyek sehová (napok, hetek)akkor ezután egy átlagos sétától is nagyon elfáradnak a lábaim, ilyenkor fáj a derekamtól a térdemig.És szó szerint nehéznek érzem a saját súlyomat.(169cm/60kg vagyok).Régebben, mikor rendszeresen eljártam minden felé, többet mozogtam, akkor nem tapasztaltam ezt a fájdalmat.Mi a tippetek, mitől lehet?

36/N


2011. szept. 17. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:

keveset mozogsz, az is hátrány lehet, vagy hogy nem egyenletesen. mint ahogy írtad, van, hogy nem mész el sehova, van hogy mész, akkor jobban megerőlteted a tested, mert addig "ellustul" és amiatt. tornázz naponta, a reggeli derékfájásra pedig azt tudom javasolni, hogy cseréld le az ágyad, ha van rá lehetőség, mert régen nekem is fájt de nekem a derekam,combom és nemértettem, hogy miért, hisz még csak 20éves voltam, de az orvos mondta, hogy lehet túl kemény-puha az ágy, vagy már kikopott és cserélni kell a matracot.:S

ha házimunkát végzel6számítógépezel, tarts kisebb szüneteket, gépezésnél sétálgass, házimunkánál pihenj le:) remélem segítettem:)

2011. szept. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!Igen, az ágyra is gyanakszom, én kissé keményebbnek érzem a kelleténél, de olvastam több helyen is, hogy a kemény ágy jó a hátnak, szóval, most dilemmában vagyok ágy ügyben....De fura módon, mikor kifekszem néha a padlóra fél órára, akkor egészen ellazul a hátam és szűnik a fájdalom, pedig a padló keményebb az ágynál, nem értem ezt...

Pánikbetegség miatt nem járkálok el :(

Otthon meg nehezen veszem rá magam a tornára, de megfogadom a tanácsot, muszáj lesz :)

2011. szept. 17. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!