Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon alacsony vérnyomásra...

Nagyon alacsony vérnyomásra vörösbor?

Figyelt kérdés

90/50 vérnyomásom

nagyon fáj a fejem,nyomást érzek állandóan.Ha sportolok,ha nem ,alacsony...

előbb ittam egy kis vörösbort és enyhült a fájdalom egy kicsit.Köze lehet a borhoz?

Valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?


2011. szept. 20. 13:08
 1/7 A kérdező kommentje:
Egri bikavért ittam
2011. szept. 20. 13:10
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A bor tégítja az ereket,az agyi ereket is, így fejfájás csökkentő hatású. Mint a kávé és a fekete tea is.

Nekem is nagyon alacsony a vérnyomásom,4-5 kávé nélkül nem is látok

2011. szept. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A vörösbor kis mennyiségben egészséges. Többek közt vérnyomás szabályozó hatása van.
2011. szept. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A vörösbor alapvetően a szív és érrendszeri betegségek kialakulását csökkenti,lehet hatással van a vérnyomásra is valamelyest!Mindenesetre ah sokáig szeretnél élni,igyál minden nap 1 pohár jó(!) minőségű vörösbort!;)
2011. szept. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem,kösz a válaszokat!Amúgy a kávé nekem sajnos nem segít,azért is próbáltam most a bort.

Azt hiszem akkor minden nap be kéne iktatnom egy pohárral,

csak nem nagyon szeretem az ízét,kicsit émelyít,de ennyi baj legyen.Ha ez segít akkor megpróbálom.

2011. szept. 20. 13:20
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

A vörösbor, de bármilyen más szesz is enyhén emeli a vérnyomást.

Mint 2-3 erős kávé.

A napi másfél deci vörösbor szép gondolat, de az emberek felében először 3, azután 6 dl lesz belőle,és így tovább.

Az alkoholra észrevétlenül rá lehet szokni, és akkor a legaljasabb drog fogságába kerülhetsz.

Nagyon vigyázni kell, maradj a kávénál, és néha engedd meg magadnak a borozást.

Ha túl jól esik, felejtsd el!

2011. szept. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem annak idején a gyerekorvosom ajánlotta a vörösbort vérszegénységre, étvágytalanságra. Ennek jó pár évtizede, de nemhogy alkesz nem lettem, de egy év alatt nem iszok meg egy fél liternyit (nem csak bort nem, mást se).
2011. szept. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!