Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alacsony vérnyomásra milyen...

Alacsony vérnyomásra milyen ételeket stb. t ajánlotok?

Figyelt kérdés

Alacsony a vérnyomásom, van mikor a suliban is rosszul leszek, összeesem...:S

Vérszegény vagyok, az orvos azt mondta, hogy ilyen előfodulhat.

Nem régen jöttek meg az eredmények, hogy vérszegény vagyok, ezért most kezdtem el a gyógyszert is szedni, de még nem tapasztaltam mi történik ilyenkor...

valaki tapasztalatokat stb.t tud mondani??

Hogy mit csináljak, mikor leesik a vérnyomásom mit egyek stb.

Köszii:))


2010. okt. 7. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
vérnyomásra kávé, vérszegénységre vörösbor
2010. okt. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hát gondolom vasat felírtak akkor. én is vérszegény vagyok /voltam alacsony vérnyomással. én minden reggel kávéval és vasat tartalmazó pezsgőtablettával kezdek. nekem az is segített hogy naponta többször keveset eszek, sok paradicsom, tojás és többet is mozgok.
2010. okt. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jó az is, ha sok folyadékot iszol. Minél jobban kitelődnek az erek, annál jobb lesz a vérnyomás. Vérszegénységre ehetsz belsőségeket (májat, vesét stb), zöld színű zöldségeket pl. spenót, brokkoli.
2010. okt. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem szeretem a belsőségeket :S

13 éves vagyok, nem tudom hogy ilyenkor már vörösborral meg kávéval kezdjek :/

SZóval nem tudom...

Sokat mozgok, és sokat eszek (inkább édességek stb.).

De kövér nem vagyok...inkább az átlagtól kicsit soványabb.

2010. okt. 8. 13:45
 5/6 anonim ***** válasza:
sok sós kaját egyél és ha rosszul leszel az attól is lehet, hogy leesik a vércukor szinted, ilyenkor legyen nálad szölő cukor!
2010. okt. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Elég régi kérdés, de azért írom..

Ha érzed hogy alacsony a vérnyomásod és már az ájulás szélén vagy először is ülj le, bárhol vagy. Aztán igyál vizet és kapj be valami édeset (szőlőcukor a legjobb).

Rendszeresen igyál és mozogj minden nap. Az én orvosom úgy fogalmazott hogy bármit csinálhatsz, akár ugrálhatsz is 10 percig, ha leizzadsz, abbahagyhatod, az a mérce. Kivéve persze úszásnál és ha alapból meleg van pl nyáron.

2016. jún. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!