Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ultrahangon miket vizsgálnak?...

Ultrahangon miket vizsgálnak? és hogyan?

Figyelt kérdés
Ma megyek és félek tőle hogy szervi bajom van :(
2011. szept. 21. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt tudom, hogy összekennek zselével, és a végén két szalvétányi papírt kapsz, hogy töröld le. Szóval olyan ruhát vegyél, ami nem baj, ha kicsit maszatos lesz. :)

Amúgy attól függ, milyen célból mész, az ultrahang sokmindenre jó.

2011. szept. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Ultrahangon miket vizsgálnak?"

Attól függ, milyen ultrahangra vagy kiírva. Ha pl. belgyógyász írt ki hasi ultrahangra, akkor máj, vese, epe, meg ilyeneket néznek. Ha kardiológus írt ki, akkor szívultrahang. Ha nőgyógyász, akkor értelemszerűen a méhed nézik.

Ha nem írod meg, akkor mi honnan tudjuk?


"és hogyan?"

Ultrahanggal.

Felfekszel a vizsgálóasztalra félmeztelenül (ha nő vagy, a melltartó marad - kivéve szívultrahangnál). A nadrágot/szoknyát kicsit lejjebb kell tolni - hasi ultrahangnál.

Bekenik egy zselével a vizsgálni kívánt területet, és egy kis szerkentyűt (úgy néz ki, mint a kézi vonalkód-leolvasó, vagy kézi szkenner) végigtolnak azon a részen. A doki közben a monitort nézi.

Semmi fájdalmas dolog.

És nyugi.

2011. szept. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
oks bocsánat elfelejtettem irni hogy hasira küldtek..
2011. szept. 21. 11:12
 4/5 anonim ***** válasza:
szívultrahangot csinálnak nyelőcsövön keresztül is. akkor le kell nyelned egy csövet.
2011. szept. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már voltam midnen rendben volt! am köszi a válaszokat! :D
2011. szept. 22. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!