Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ki volt már endokrinológiai...

Ki volt már endokrinológiai vizsgálaton? Magasság miatt. Mit, hogyan vizsgálnak? És segíthet-e majd vmit vagy fölösleges kör?

Figyelt kérdés
engem most utaltak be, de 18 éves vagyok, és mivel tudok mindent, hogy a lányok csontja 14-16 éves korig "benő" szóval érdemes elmenni? mamámtól örököltem, hogy kicsi vagyok igaz az átlagnál kisebb.. De a gyógyszer meg biztos méreg drága amit nem hiszem h megtudunk fizetni :S meg vagy használna vagy nem... mellékhatásról nem is beszélve...
2011. jún. 27. 14:19
 1/6 neewollah ***** válasza:
Mennyire vagy kicsi?Hány cm?
2011. jún. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Éhgyomori vérvételből határozzák meg a növekedési hormon szintjét, valamint ún stimulációs próbákat is végeznek, azaz olyan anyagot juttatnak a szervezetbe ami normális esetben serkenti a termelődését, így vizsgálva azt, hogy az adott betegnél hogyan változik a növekedési hormon szintje.

A gyógyszer a rászorulóknak ingyenes, hiszen ha laborral igazolt az indikáció -ezért utaltak be az endokrinológiára- a szakorvos 100%-os támogatással írhatja fel. Dobozdíj 300 Ft. Az adagolást egyedileg határozzák meg. A kezelést az epiphysisfugák záródása után - csökkentett dózissal - felnőttkorban is alkalmazzák. Egy próbát megér, szerintem.

2011. jún. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
értem köszi mind kettőtöknek :) hát 143 ( és fél de az nem sok ) úgyhogy elég kicsi :S nekem ez eddigi életemet végig kísérte és elég rossz lelki világgal"nőttem fel"
2011. jún. 27. 22:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes elkezdeni azt a kezeléses kúrát, nálunk az osztálytársam volt ilyen picike. Általánosban kb 1 méter volt elsőben. Kapta a kezeléseket, igaz sokáig tartott nagyon, de most 26 évesen 165cm, magasabb nálam, bár ő fiú. A gyógyszeres kezelés neki nem került sokba, de támogatást is kapott rá, mert olyan anyagi körülmények közt élt. Sajnos sokat nem tudok róla, de te tudod, hogy neked megér e ennyit az egész.
2011. jún. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
szeretnék magasabb lenni mert ilyen kicsin semmi esélyem nincs a munkába meg h mindig csúfolnak nem igazán érzem jól magam emberek közt...csak attól félek, hogy akkor elkezdek szőrösödni az arcomon is meg ki tudja h hogyan hatna rám... meg h egyáltalán használna- e... :S
2011. jún. 28. 11:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell tartanod attól, hogy szőrösödéssel és hasonló mellékhatásokkal járna, mert ez nem nemi hormon. Attól se félj, hogy nem használ, legfeljebb egyéni érzékenységtől ill. génektől függően kinél gyengébb, kinél erősebb a hatás. Örülj, hogy még időben megfelelő szakember kezeibe kerültél, élj a lehetőséggel.
2011. jún. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!