Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehetséges ez? Tegnap este...

Lehetséges ez? Tegnap este óta fáj a fejem, tegnap is, ma is vettem már be gyógyszert, kicsit folyik az orrom.

Figyelt kérdés
A médiában most ezzel a sertésinfluenzával riogatnak.Ugye nem az lett nekem?Nem vagyok hülye, sem hipohonder, egyszerűen csak félek, mert nem szokott így fájni a fejem..
2009. ápr. 28. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Azért nem szokott így fájni, mert bebeszélted magadnak, hogy sertésinflulenzád van. Ha tudnád a betegség tüneteit, azt is felefedznéd magadon, biztosra veszem. De attól ez még csak egy sima megfázás...
2009. ápr. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ha egyéb tünetek nincsenek pl. láz, végtagfájdalmak, akkor még a sima influenza is kizárható.


De ha nem vagy jól, menj el dokihoz.


Sertésinfluenzáról:


Milyen tünetekkel jár a fertőzés és mit tehetünk saját biztonságunk érdekében?


A beteg emberek között a leggyakrabban előfordult tünetek közel azonosan a humán influenza vírusok által okozott tünetekkel. Magas láz, végtagfájdalmak, étvágytalanság, orrfolyás, tüsszögés, torokfájás, fejfájás. Néhányan számoltak be hasmenésről, hányásról


A fertőzés rendszerint fertőzött emberről közvetlenül, illetve olyan zárt térben, ahol fertőzöttek tartózkodnak könnyen terjedhet.


A járványügyi hatóságok a következő prevenciós intézkedéseket javasolják:


• Fedje be az orrát és száját zsebkendővel, amikor a köhög vagy tüsszent.. Használjon papírzsebkendőt, és dobja a szemétbe!


• Gyakran mosson kezet szappannal és vízzel, különösen köhögés vagy tüsszentés után. Alkoholbázisú kézmosók is hatásosnak bizonyulnak.


• Próbálja elkerülni a szoros kapcsolatot a beteg emberekkel.


• Ha Ön beteg, lehetőleg maradjon otthon, és korlátozza a kapcsolatot a többiekkel,


Figyelmeztető jelek, amikor azonnal orvoshoz kell fordulni:


A gyermekeknél sürgős orvosi ellátásra van szükség ha :


• Gyors légzést, vagy légzési nehézséget tapasztal

• Bőrszíne kékes

• Nem iszik elég folyadékot

• Túlzottan aluszékony, nem élénk

• Influenza-szerű tünetei javulnak ugyan, de visszatér a láz, köhögés



A felnőtteknél figyelmeztető jel arra, hogy sürgős orvosi ellátásra van szükség:


• Légzési nehézség vagy légszomj

• Fájdalom vagy nyomásérzés a mellkasban és a hasban

• Hirtelen szédülés

• A súlyos, vagy tartós hányás

2009. ápr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Amúgy tényleg nem vagyok hipohonder, és most magamat sem értem, h hogy hihetem ezt..

2009. ápr. 28. 09:15
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves második!

Nagyon szépen köszönöm a teljes válaszodat!

2009. ápr. 28. 09:16
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Biztos valamilyen vírusos fertőzés, én is kaptam már el hasonlót, 5 napig fájt a fejem (gyógyszerek mellett). 1 hét alatt lezajlik...
2009. ápr. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2009. ápr. 28. 09:24
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
Ne aggódj nincs semmi baj! Nekem tegnap, egész nap úgy fájt a fejem, h azt hittem elájulok.
2009. ápr. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
2009. ápr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!