Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ettől ugye nem fog lelassulni?

Ettől ugye nem fog lelassulni?

Figyelt kérdés

Rosszul alszom mostanában. Suli miatt 6kor kelek mindig és befekszek az ágyba negyed 11-fél 11 körül este.


Általában úgy van hogy egyik nap nehezen tudok elaludni, olyan éjfél-fél 1 tájékán sikerül. Így aztán fáradt vagyok, és 2. nap meg elalszom már 11-kor este de felébredek 3.30-4.00 között hajnalban, és nem sikerül visszaaludnom 6-ig :(


Na, amikor felébredek fél 4-4 tájékán akkor aznap reggel sosem tudok elmenni nagy wc-zni. Pedig régebben mindig napi 1szer (reggel ébredés után) volt ingerem és akkor végeztem el a dolgom, de ha felébredek hajnalban, nem kell kimennem nincs is inger. (este délutánfele sosem tudok nagywc-zni ez mindig így volt)

Így csak minden 2. nap van székletem. Ettől ugye nem fog lelassulni az anyagcserém?


(ui.: azért alszom rosszul mert nyelvvizsgám lesz, sokat stresszelek, + pasiügyek is... suli is :(


Az anyagcserémre lennék kíváncsi!


2011. okt. 9. 13:02
 1/4 A kérdező kommentje:

Csak azért érdekel, mert 2 éve lefogytam sikeresen, és nem akarom, hogy visszajöjjön az, amit lefogytam. Ügyelek hogy sok gyümit, zöldséget egyek, és ha tudom kerülöm a fehérrizst, helyette barnát eszek, meg teljes kiőrl. termékeket.

Nem akarom hogy lelassuljon az anyagcserém!

2011. okt. 9. 13:03
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem nem lassítja, de ha zavar, igyál meg egy kávét reggel és menni fog. vagy ha nem szereted, akkor teát, lehetőleg zöldet. esetleg mozgasd át magad, 20 perc is elég. Alvásod elég össze vissza van, ez nem tesz jót sem a szellemi képességeidnek, sem az alakodnak. Nem javaslom, mert lehet, hogy itt még megköveznek, de nekem este egy pohár bor meghozza a szép álmokat, ha tudom, hogy másnapra kipihentnek kell lennem!
2011. okt. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet. Reggel alapból kávéval tudok elmenni wc-re :D meg kell is a koffein, hogy felébredjek.

Teázni is szoktam, de attól függ hogy milyen van itthon: néha gyümitea van csak itthon máskor van zöldtea, akkor azt iszom.


Anyum csinál minden este gyógyteát a rossz alvásom ellen... elvileg segítenie kéne, hát gyakorlatban nem segít. ://

2011. okt. 9. 14:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sok gyógytea van alvásproblémákra, többfélét ki kellene próbálnod valamelyik neked is jó lesz. Nem vagyunk egyformák, kinek ez, kinek az válik be.

Az anyagcseréd támogatására is több lehetőség van, de a leg hasznosabbról küldök egy linket.

[link]

2011. okt. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!