Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez már vesegyulladás lehet?

Ez már vesegyulladás lehet?

Figyelt kérdés
2 hónapja vesekövem volt, kipisiltem, kész vége... Viszont azóta folyton csíp a vizelet, fáj az alhasam, már a derekam és a hátam is fájt, mikor elmentem az urológiára. A doki nem vizsgált halálra, csinált egy sima vizeletvizsgálatot, semmi tenyésztés, vagy labor. :/ Felírt Ciprinolt, és ráírta a papíromra, hogy akkut hólyaggyulladás. 2 napja szedem a gyógyszert, meg tőzegáfonyakapszulát és a tompa derék-hátfájásom ugyanúgy megmaradt, viszont legalább már nem fáj ha pisilek. Nagyon félek már, utánaolvastam a neten, és mindenhol azt írják, hogy a vesegyulladás nem játék... :/ Valaki valami okosat tudna mondani?
2011. okt. 15. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Ütögesd meg a derekad egy kicsit,ha nagyon fáj akkor bizony vesegyulladás.

Ha nem érzékeny akkor csak húgyhólyag.

2011. okt. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem volt kétszer is, fájdalmas vizelés nem mindig volt jelen, első alkalommal épphogy megéreztem, hogy ici-picit csíp. Két nap múlva úgy ébredtem, hogy ordítottam a fájdalomtól.


Első nap a húgyvezetéknél éreztem enyhe nyomó érzést. Másnap petefészek magasságában, össze is kevertem, azt hittem, hogy a petefészkem csinál valamit. Harmadik nap a derekam "húzódott", de összetéveszthető volt egy enyhe izomlázzal vagy izomhúzódással. Rákövetkező hajnalban már ordítottam, olyan fájdalmaim voltak - utólag derült ki, hogy előzőleg éreztem, hogy húzódik felfelé a gyulladás.


Másodszorra már felismertem a kezdeti tüneteket, így elég gyorsan orvoshoz kerültem és az antibiotikum rendbe is tett.


Menj el urológiára és követeld ki a teljes kivizsgálást, aminek tartalmaznia kell vese UH-t, helyi vizelettesztet (ha van benne fehérje, akkor az gyulladást jelez), tenyésztést, vérképet. Vérkép esetén a CPR (vagy CRP..?) nevű valamit nézd, minél magasabb, annál komolyabb gyulladás van a szervezetedben. Én helyi csúcsot döntöttem, ha jól emlékszem 15-20 körül van a felső határ, nekem 285 volt... Öt napig 40-41 fokos lázam volt, eszméletvesztésekkel, tehát elsőre nagyon csúnyán beleszaladtam.


A veséd le is állhat, ha nem kezelik ki a gyulladást, úgyhogy ne viccelj vele, erőltesd ki a vizsgálatokat, legrosszabb esetben feleslegesen elmegy pár órád, de megnyugszol, hogy tényleg rendben vagy!

2011. okt. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!