Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon rossz alvó vagyok....

Nagyon rossz alvó vagyok. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

2 lehetőség van:


1.: 4-5 órába telik amíg elalszok, és az ébresztőóra előtt kb 2 órával felkelek. Így alszok kb 3 órát... Maximum.


2.: Hamar elalszok, de 1,5 óránként felkelek, illetve ébresztőóra csörgése előtti 2 órában már nem tudok visszaaludni.


Annyira ki vagyok már merülve. Hiába vagyok már annyira álmos, hogy szinte beesek az ágyba, egyszerűen ez a 2 lehetőség váltakozik nálam...

Napi 4-5x eszek, sok vizet iszok, és heti 5-6x 40 percet sportolok.


Mi az istentől lehet ez? Annyira elegem van belőle, már lassan félek lefeküdni :((


16/L


2011. okt. 22. 20:06
 1/6 A kérdező kommentje:

És az utóbbi 3 hétben lett ez ennyire durva. Régen elég volt max 2,5 óra az elalváshoz, és max 2x keltem fel éjjel.


Most már éjjel 5-6 felkelés szokott lenni

2011. okt. 22. 20:07
 2/6 anonim ***** válasza:

Valamitől stresszes vagy,a korábbi 2,5órás elalvás is sok.

Este már ne egyél, ne nézz tv-t.

De ha másképp ne megy,érdemes elmenni egy alváslaborba kivizsgálásra,hátha tudnak mondani valami hasznosat.

2011. okt. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
pasi ügy esetleg? depresszió vagy ilyesmi nincs? létezik olyan fajtája is hogy észre sem veszed...
2011. okt. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mondjuk én is szarul állok csaj ügyileg, de az alvókám hihetetlenül jó :D
2011. okt. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Fél éve szakítottunk az exemmel, eléggé megviselt. De nyáron semmilyen problémám nem volt...


Este megnézem a barátok köztöt, és megyek is aludni utána. Ennyi a kikapcsolódásom este, meg ez hozzátartozik a lefekvési procedúrámhoz.. Mert elálmosít.

2011. okt. 22. 20:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Ennek igazából ezer oka lehet. Javaslom, hogy nézz el a háziorvosodhoz, mert akár komoly szomatikus vagy mentális betegség is állhat a hátterében.

Addig is próbálj meg valamilyen kis "szertartást" beiktatni a lefekvések előtt. Én pl. nagyon jól el tudok aludni zenehallgatással. De lehet, h iszol egy pohár meleg tejet/kakaót, elmondasz egy imát, összefoglalod, hogy mi volt jó a napodban, beszerzel egy ölelgetni való plüssállatot, ilyesmi :) Sokat segít a sötétben való alvás (melatonin hormon termelődését segíti) meg persze a stresszmentes életmód...

2011. okt. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!