Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Refluxbetegség okozhat rossz...

Refluxbetegség okozhat rossz közérzetet, stresszt?

Figyelt kérdés
23 éves férfi vagyok, kb 3-4 éve van refluxom. Azzal jár, hogy reggel mikor felkelek fájni szokott a nyelvem két széle, ki is van cserepesedve. Voltam orvosnál, írt fel olyan savlekötőket amik nem használtak semmit. Most elakarok majd menni gyomortükrözésre, mellesleg egészségesnek érzem magam, kondizok, vitaminokat szedek, de azért jobb lenne megnézni mi újság odabent. Valakinek van vmi véleménye a kérdésről?
2011. okt. 27. 10:26
 1/3 anonim ***** válasza:
A stressznek lehet a következménye reflux. Nekem is elmúlt életmódváltással. Lehet még kérni tükrözésnél biopsziát, amivel kimutatható olyan baktérium, ami erősítheti a refluxot és utána kilehet irtani, de szerintem nem lesz olyan, nekem sem volt.
2011. okt. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
a stressz az nálam is jelen van sajnos... nekem is életmódváltás kellene
2011. okt. 27. 10:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Rossz közérzetet természetesen okozhat, hiszen kellemetlen tünetekkel jár. Stresszt nem okoz. A stressz fokozza a betegséget.
2011. okt. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!