Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek bevegyem ezt a...

Szerintetek bevegyem ezt a nyugtatót? Elég sürgős a dolog.

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy elég stresszes vagyok, és szorongok, leginkább iskolában, ma pl. öklendeztem is első óra előtt, remegtem, hányingerem volt végig, és első órát végig remegtem, és rosszul voltam, de nem mentem haza mert nem akarok lemaradni..

Úgy augusztusban beutalt az orvos emiatt pszichológushoz, de nem mentem el, mert gondoltam majd rendbe hozom magamban a dolgokat, mert így helyes, de nem sikerül.. nem, mert nem igazán ismerem magam, és a lényeg, hogy a héten el akarok menni pszichológushoz, viszont hnapi napom nembiztos hogy megfelelő lenne a suli miatt, elég sok dogát írunk holnap.. és ha hnap nem írom meg őket, legközelebbi órán lefeleltet szóban a tanár, és az azért lesz egyes, mert ha felelek, öklendezek és rosszul vagyok.. szóval.. kigondoltam azt, hogy az édesapámnak van olyan nyugtatója, aminek az a neve hogy Xanax (0,25 mg tabletta alprazolam) és azt szeretném kérdezni, hogy holnap hatna e ez a gyógyszer erre a szorongásra, csak egyszeri alkalom lenne, de nem próbáltam még, és ezért kérdem tőletek.. hogy elmúlasztja e teljesen a dolgot és nem lennék ideges, meg a gyomorideg is eltűnne e..


Sürgős a dolog..remélem valaki válaszol rá.


kétségbe esett 16/f


2011. okt. 24. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom hogy bevedd!


Nekem muszáj volt egy időben szednem, de csak felet vettem be, mert nem akartam hogy kiüssön. Attól is csak aludtam egész nap, és ha valaki felébresztett arra sem emlékeztem hogy miről beszélgettünk. Kész csőd voltam akkor.


Ha beveszed a nyugtatót, akkor csak kitolsz magaddal, mert a dogát megírni nem fogod tudni. Engem teszteltek is az orvosok úgy is hogy adtak egy A4-es lapot, olvassam el miről van szó. Ezután elvették és a tartalmát kellett volna visszamondanom. Kaptam esélyt a többszöri elolvasásra.

Úgy hidd el annyira le voltam lassulva a XANAX-tól hogy nem tudtam megjegyezni mit olvastam, képtelen voltam akár csak 1 mondatot is visszamondani.


Ne csessz ki magaddal!

2011. okt. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

és ha csak egy negyedet veszek be? azért volna rá szükségem, mert ha nem teszem, reggel már okádni fogok és nemtudok bemenni a suliba, ha bemegyek végigremegem az órákat és nemtudom majd megírni a dogát..

szóval ha egy negyedet vennék be az is talpradobna?

2011. okt. 24. 17:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne vedd be, de nem azért mert kiüthet, hanem azért, mert ha használ, akkor minden nap be fogod venni, egy szem csak egy napra oldja meg a problémát..egyre több kell majd és szép lassan függő leszel. Csak orvosi utasításra!
2011. okt. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok!


Ne vegyél be negyedet se, nem szabad.


Ha ennyire szorongsz meditálj! sötétítsd be a szobád és gyújts meg egy gyertyát, fontos hogy senki ne zavarjon meg közben!

Beszúrok egy meditáló zenét! Én is erre szoktam kikapcsolni.


És ha van időd járj el jógázni. Férfiak is járnak és garantáltan hatásos!


Meditáló zene:

http://www.youtube.com/watch?v=DlqrjLQAlr4&feature=related

2011. okt. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm első, hogy próbálsz segíteni ezzel, de ennyi időm sajnos nincs, mert még mindig bújom a könyvet és éjfél után is fogom :| ...


@A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:27


hát.. nemtudom.. utálom az alkoholt, a cigit meg minden káros anyagot, és az ellenálló képességem elég magas ilyen téren.. szerintem nem lehetne belőle probléma =|. remélhetőleg.. tiszta szégyen h ennyi idősen ilyen vagyok.

2011. okt. 24. 19:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is ezt hittem 30 éves koromig.. aztán jöttek a nyugtatók, először csak frontin, meg a többi. Nem kívánom az ellenségemnek sem.
2011. okt. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
mindegy =|. ha egy mód van rá, és nem is leszek annyira olyan állapotban akk biztos nemszedem be, de ha igen.. akkor muszáj lesz.. :/ nincs más kiút.. semmi.
2011. okt. 24. 21:27
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezzel egy gond van!

Az, hogy azt hiszed nyugtatókhoz kell menekülnöd ahhoz hogy ne szorongj. Saját magadnak kell megoldanod a problémát, és nem várni a megmentést egy gyógyszertől.

Most azt mondod nem szoksz rá... ugyan már!


Ha most csak ebben látod a megoldást és tegyük fel veszel be egy nyugtatót, akkor legközelebb minden egyes nap amikor ezeket a tüneteket észleled magadon, már számolatlanul fogod bekapkodni ezeket a bogyókat --- mert a szavaiddal élve :"nincs más megoldás" ! Már hogy ne lenne! De azért neked egymagadnak kellene tenni, ezt senki nem oldja meg helyetted.


Hozzád hasonlóan mások is szoronganak az iskolától. Nekem annak idején pl. állandóan minden egyes reggel iszonyúan görcsölt a hasam, mégsem vettem be semmiféle sz@rt.


A szavaidból ítélve te már eldöntötted magadban mit akarsz, és azzal áltatod magad nincs más megoldás, muszáj. Pedig nem az, csak könnyebb ebbe az illúzióba menekülnöd.

Én csak remélni tudom hogy lesz eszed és nem veszed be. Vagy ha igen, hát a szüleid észreveszik és időben elcipelnek egy orvoshoz.

2011. okt. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nyomtam egy zöld kezet, mert tudom, hogy teljesen igazad van.. viszont az a helyzet, hogy fogalmam sincs mit tehetnék, nem is tudod meddig kerestem ebből kiutat.. minimum egy éven keresztül gondolkodtam rajta, mi is legyen.. és semmire sem jutottam. Ez a gond..


A gyógyszert bevettem, és érdekesnek találom az első válaszolót, mert.. azt állítótta, egy féltől aludt egész nap.. én egy egészet vettem be, és nem nyugodtam meg tőle, nem lettem stresszesebb, elmúlt a hányingerem valamennyire, de ugyan olyan stresszes voltam..és érdekes módon semmi álmosság nem jött a szememre.. semmit sem hatott, pedig még apámat is kiüti egy egész.. már fogalmam sincs mit tehetnék..

2011. okt. 25. 20:38
 10/10 anonim válasza:
Én egyszerre négy frontint vettem be de semmi bajom nem lett. Nem aludtam meg semmi. Még dolgozatot is írtam aznap. Sőt nem is szoktam rá.😂
2019. febr. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!