Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha normális vérnyomásra...

Ha normális vérnyomásra vérnyomáscsökkentőt szed valaki, abból lehet baja?

Figyelt kérdés
2011. okt. 28. 18:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit és mennyit vesz be. Ha bután csinálja, lehet.
2011. okt. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Akinek normális,annak nem kell szedni.Ha szedi akkor alacsony lesz a vérnyomása.Nem tudom ez miért jó.Szedni is csak akkor lehet ha orvos mondja!
2011. okt. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Csak mert orvos felírt nekem, napi fél nagyon pici adagot!! MErt mikor hozzá megyek akkor mindig magasra felugrik. Csak eddig az a helyzet, hgoy mikor mérte, poönt akkor voltam iszonyú ideges, meg ki voltam borulva, és szerintem attól is felugrott, mert itthon midnig normális/alacsonyabb picit.

De ő meg felírt gyógyszert és félek, hgoy mi van ha mégsem kellene beszedni!

2011. okt. 28. 18:52
 4/12 anonim ***** válasza:
Kézenfekvő lenne megmondani a dokinak, hogy rendszeresen méred és máskor nem magas, + a pillanatnyi idegállapotodról is tájékoztatni. Akkor lesz lehetősége ezek ismeretében mérlegelni, kell-e ez neked.
2011. okt. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A megoldás az lenne, hogy két héten keresztül mérd meg napi több időpontban a vérnyomásodat (lehetőleg minél többször), ezeket az értékeket jegyezd fel, és vidd be az orvosnak. Akkor újra lehet gondolni a gyógyszerelést.
2011. okt. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát én modntam neki, hgoy otthon normális, meg legutóbb ki is borultam nála a rendelőbe, és fél órán keresztül sírtam.. (Ne vessetek meg, nem akartam, csak nem bírtam tovább..)

Szóval azt láthatta, hgoy nem vagyok túl nyugis állapotban...

Lehet, hgoy írni fogom és beviszem neki!

2011. okt. 28. 19:04
 7/12 anonim ***** válasza:
Gyorsan keress egy másik orvost magadnak, aki lelkiismeretesebben végzi a munkáját, és vigyázz, mert ma divat hogy mindenkinek felírják a vérnyomás-csökkentőt, meg a koleszterin szint csökkentőket is. A baj csak az, hogy mindkettő rendkívüli veszélyeket rejt magába, mindegyiknek vannak súlyos mellékhatásai. A szabályos az lenne, ha a vérnyomásodat negyedóránként háromszor egymás után megmérné, majd visszarendelne mondjuk két hét múlva, ugyanúgy háromszor, majd mégegyszer később hasonlóképpen, és ha akkor is minden alkalommal magas lenne,(ami egyébként is egy relatív dolog)akkor szabadna esetleg egy életmódbéli változtatásról szóló tanácsot követve felírnia a tablettát. Ezzel szemben a legtöbb doki azonnal, az első kissé magasabb érték mérése után gyógyszert rendel. Ez nagyfokú felelőtlenség, és egyben gátlástalanság.
2011. okt. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!! Hát igen, én is úgy voltam vele, hogy azért, lehet, hogy többet ártok, mint használok, ha beszedem.. Csak az a baj, hogy hol találsz mostanában egy normális körzeti orvost?? :S

(Meg 19 évesen szerintem nem kéne gyógyszerrel tömnöm magam..)

2011. okt. 29. 00:34
 9/12 anonim ***** válasza:
dr Ládi Szabolcs, ilyen dokiból kéne sokkal több. Szívesen használ természetes anyagokat a gyógyításban. Azt hiszem Zánkán él.
2011. okt. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Majd egyszer felkeresem... :P

Ugyan már, nekem már tökmindegy (N)

2011. okt. 30. 00:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!